Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 16d. 15:13

Laipiotojai iš sudėtingumo disciplinos varžybų Latvijoje grįžo su 7 medaliais

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Rugsėjo 14-15 dienomis Latvijoje, Ventspilyje, vyko kasmetinės sudėtingumo disciplinos varžybos „Venspils Open“. Nors Lietuvoje nėra sienos treniruotis sudėtingumo rungčiai, mūsų...

Rugsėjo 14-15 dienomis Latvijoje, Ventspilyje, vyko kasmetinės sudėtingumo disciplinos varžybos „Venspils Open“. Nors Lietuvoje nėra sienos treniruotis sudėtingumo rungčiai, mūsų šalį šiose varžybose atstovavo net 16 įvairaus amžiaus sportininkai iš didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos.

Varžybos buvo vykdomos dviejose amžiaus grupėse: jaunimo iki 18 metų ir suaugusiųjų. Galime pasidžiaugti, kad 13 sportininkų pateko į finalus, o iš jų net 7 laimėjo prizines vietas.

Mergaičių grupėje iki 18 metų sidabro ir bronzos medalius į Kauną išsivežė „Miegančių Dramblių“ sportininkės Gertrūda Kaniauskaitė bei Ūla Koroliova. Berniukų grupėje lietuviai užėmė visą podiumą: pirma vieta atiteko Semionui Kozliuk (KKSK), antra – Dominykui Krutuliui (Miegantys Drambliai), trečia – Mantui Kazlauskui (KKSK).

Suaugusiųjų grupėje savo įgūdžius parodė vieni geriausių Lietuvos laipiotojų iš Vilniaus: Kipras Baltrūnas bei Milda Koreivaitė. Kipras į savo kolekciją prisidėjo dar vieną pirmos vietos medalį, o Milda džiaugėsi trečiąja vieta.

Laipiojimas – Lietuvoje sparčiai populiarėjanti sporto šaka bei laisvalaikio praleidimo būdas. Laipiojimo varžybos skirstomos į tris disciplinas: sudėtingumą, lipimą greičiui bei boulderingą.

Sudėtingumas – tai laipiojimo disciplina kai yra lipama su sauga į 10- 20 metrų sieną dirbtiniu reljefu arba kybiais. Greitajame lipime pagrindinis tikslas užlipti į 10-15 metrų sienelę kuo greičiau.

Boulderinge laipiotojai kybiais lipa trumpus ir sunkius maršrutus ant sienelės, kurios aukštis dažniausiai svyruoja nuo 3 iki 5 metrų.

Kol kas Lietuvoje vykdomos varžybos tik boulderingo disciplinoje, tačiau Lietuvos laipiotojai dalyvauja ir sudėtingumo varžybose, kurios vyksta kaimyninėse šalyse.

Temos: 1 Medalis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt