2011 04 20

Lengvai nuskinta „Žalgirio“ pergalė ir dulkėmis virtusi „Neptūno“ kantrybė

Kauniečiams antradienios vakaras baigėsi ypač nuotaikingai. „Žalgiris'' gana nesunkiai solidžiu skirtumu 96:61 laimėjo prieš Neptūno varžovus iš pajūrio.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Šiltas pavasario vakaras lepino kauniečius, parkuose laiką leido įsimylėjėlių poros, sportininkai. Tačiau gausiai į Kauno Dainų slėnį susirinkę žmonės atėjo ne tik pakvėpuoti grynu oru. Netrukus su būgnais ir skanduotėmis žygiuojantys sirgaliai pranešė: šiandien žaidžia „Žalgiris''. Minios krepšinio aistruolių širdyje palaikė savo komandą ir viltingai tikėjo jos pergale. Kauniečiams šis vakaras baigėsi ypač nuotaikingai. „Žalgiris'' gana nesunkiai solidžiu skirtumu 96:61 laimėjo prieš Neptūno varžovus iš pajūrio.

Pirmojo ketvirtfinalio serijos rungtynes sėkmingiau pradėjo rungtynių svečiai. „Neptūno'' komandos žaidėjai atkovojo kamuolį ir atidarė savo komandos krepšį. Švieslentėje  pasirodė klaipėdiečių pranašumą liudijantys taškai 5:1. Tačiau šis pranašumas greitai ištirpo. Žaibišką atsaką sudavė ir žalgiriečiai. Efektingas DeJuano Collinso ir T.Klimavičiaus žaidimas privertė sukrusti visą komandą ir užsidegimas žaidėjų veidus lydėjo iki pat rungtynių pabaigos. Greitai kauniečių numylėtinių kraitį papildė M.Browno, T.Plaistedo, P.Jankūno taškai. Tačiau varžovai taip pat neliko skolingi dvitaškiai skriejo į žalgiriečių krepšį ir įsižiebė maža viltis klaipėdiečiams. Tačiau ji greitai užgeso. T.Delininkaičio tritaškiai, M.Kalniečio, M.Pociaus dėjimai džiugino sirgalius ir leido pirmąjį kėlinį pabaigti ramiai, rezultatu 32:15.

Kauno sporto halė ūžė. Sirgaliai visa širdimi palaikė savo komandą. Nuo didžiulio palaikymo apsvaigę žalgiriečiai antrąjį rungtynių ketvirtį pradėjo kiek mieguistai. Bobanas Marjanovičius sėkmingai mažino komandas skiriančius taškus. Klaipėdiečių treneris uoliai mokė žaidėjus ir, rodės, jog Neptūnas lipa iš duobės. Tačiau sėkmė truko neilgai. Atsigaunantiems varžovams taškų smūgį sudavė M.Browno, M.Kalnietis ir M.Pocius ir „Žalgiris'' solidžiu taškų (55:35) skirtumu užbaigė antrąjį kėlinį.

Žalgiriečiai linksmai nusiteikę pradėjo trečiąjį kėlinį, to nepasakysi apie „Neptūno“ komandos žaidėjus. Didžiulis taškų skirtumas bei atkaklus sirgalių tikėjimas, jog mylima Kauno komanda nugalės tiesiog varė į neviltį. Klaipėdiečiai nebegalėjo susikoncentruoti žaidime. Gražiu tritaškiu žiūrovus pradžiuginęs T.Klimavičius, kelios sėkmingos M.Browno, M.Pociaus, P.Jankūno atakos ir „Žalgiris“ po trijų kėlinių 74:51 priekyje.

Paskutinis rungtynių ketvirtis garsiai skelbė, jog šiandien pergalę švęs žalgiriečiai. Žaidėjai galėjo atsipalaiduoti, o ir „Neptūno“ komanda regis nebesistengė ir plaukė pasroviui. Tačiau kauniečiai nepasidavė net aiškiai žinodami, jog pergalė jų rankose. T.Klimavičius, B.Marjanovičius, M.Pocius ir M.Kuzminskas įspūdingais dėjimais bei epizodais lepino savo gerbėjus rungtynių pabaigoje. Nuskambėjus finalinei sirenai niekam nereikėjo abejoti savo pranašumą įrodė „Žalgiris'', Neptūno komandą sutriuškinęs rezultatu 96:61.