Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 16:08

Lietuvis Dakaro ralyje: antroji diena (video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Antroji diena. Motociklininkai keliasi dar neprašvitus, nes lyderių startas jau 5 valandą ryto. Šiandien dalyviai keliauja iš Santa Rosos į San Rafaelį. Pravažiavimai šįkart ne tokie ilgi, viso dalyviams reikia įveikti apie 500 km, iš kurių 295 km - greičio ruožo.

Antroji diena. Motociklininkai keliasi dar neprašvitus, nes lyderių startas jau 5 valandą ryto. Šiandien dalyviai keliauja iš Santa Rosos į San Rafaelį. Pravažiavimai šįkart ne tokie ilgi, viso dalyviams reikia įveikti apie 500 km, iš kurių 295 km - greičio ruožo.

Taigi pirmas startuoja Lopezas, paskui jį seka Coma, na o mūsų lietuvaitis Gintas savo starto dar laukia apie valandą laiko. Techninės problemos lietuvį nubloškė į peletono antrąją pusę, tad jam teks smarkiai padirbėti vejantis lėtesnius sportininkus, kadangi lenkti Dakare, ypač jei trasoje daug dulkių, itin sudėtinga.

Sutinkam Gintą prie starto linijos, o jis mums praneša šaunią žinią - mechanikai rado problemą, dėl kurios Gintui teko pasikamuoti pirmąją ralio dieną. Viskas slypėjo viename laidelyje, kuris trukdė motociklo generatoriui krauti akumuliatorių, tad Gintą džiugina „kokpite" deganti žalia krovimo lemputė, pasakanti pilotui, kad viskas tvarkoje ir akumuliatorius bus kraunamas.

Gintas startuoja apie 6 valandą, pamiegojęs vos 2-3 valandas. Visgi pirmos dienos stresas, aplink ūžiantys generatoriai, kompresoriai ir kiti mechanikų instrumentai tikrai neleidžia sportininkams savo palapinėse pasijusti kaip 5 žvaigždučių viešbutyje kur nors Karibuose. Visgi jie turi vienus geriausių savo draugų, lydinčių juos visą Dakaro ralį - ausų kamštukus, be kurių tiek važiavimas, tiek miegas būtų sunkiai įmanomas.

Šios dienos etapas sportininkus pasitinka kieta danga, tačiau greičio ruožo pabaigoje laukia smėlis, kopos, kuriose dažnai matydavome vargstančius dalyvius. Šiandien greičio ruožas jau ilgesnis, sudėtingesnis ir su kiekviena diena jie vis labiau sudėtingės - ir dėl sportininkus apimsiančio nuovargio, ir dėl kalnų, kuriuose motociklai sunkiau dirba, ir, aišku, dėl sportininkų laukiančios Atakamos dykumos.

San Rafaelis mus pasitinka žymiai gražesniais vaizdas - reljefas, vynuogynai, širdžiai daug mielesnė žaluma. Tačiau iki jo dar reikia nuvažiuoti, o aplinkui dykynės, pavienės fermos kas keliasdešimt kilometrų. Didžiąją dalį kelio nėra nei radijo, nei telefono ryšio. Gali pasijusti esantis „in the middle of nowhere" (liet. „viduryje tuštumos“).

Na ir pagaliau San Rafaelis, finišas, „bivuac‘as". Šiandien motociklininkai finišuoja žymiai anksčiau, nes bendras nuvažiuotų kilometrų skaičius yra žymiai mažesnis nei vakar. Ginto diena užtrunka 12 valandų, o vakar dieną ant motociklo jis praleido visas 17 val.. Šiandien Gintas mus pasitinka ir su plačia šypsena veide, gera nuotaika. Problemų su motociklu nebeliko ir, nors greičio ruožas ir buvo sudėtingesnis, Gintui ši diena buvo kur kas lengvesnė, nes tereikėjo daryti tai, ką jis puikiai moka - važiuoti motociklu, o ne rūpintis, kada išsikraus akumuliatorius.

Tai atspindi ir pasiekti rezultatai - 94 vieta šiandien ir bendroje įskaitoje pakilta į 97-ą vietą iš 145-os. Vienintelis dalykas, kurį sportininkas norėtų dar pakeisti yra pakabos darbas, priekinė šakė dirba kiek ne taip, kaip Gintui norėtųsi, tačiau po trupučiuką mechanikai turėtų padėti jam suderinti amortizatorių darbą.

Taigi vėl ta pati dienos rutina - maistas, dušai, „debriefing‘as", kelio knygos žymėjimas ir šįkart kur kas anksčiau į palapinę poilsiui. Rytoj, pasak organizatorių, dalyvių laukia trialas - kalnai iki 3 km aukščio.

Daugiau informacijos apie Ginto dalyvavymą ralyje rasite čia.

VIDEO: Lietuviai dakare 2012; 5 video

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Ralis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt