2011 05 06

LKL finalų serija: I dublis. „Žalgiris“ užsidirbo pirmąjį tašką (nuotraukos)

Kauno sporto halėje prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos finalo serija: lygos finale eilinį kartą susikovė „Žalgiris“ su „Lietuvos ryto“ komanda, tik pačioje varžybų pabaigoje pergalę atidavusia aikštės šeimininkams rezultatu 83:81.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Pirmojoje rungtynių pusėje didžiąją laiko dalį pirmavęs „Žalgiris“ atrodė gana ryžtingai nusiteikęs nepasiduoti, tačiau Vilniaus komanda nepasirodė pati silpniausia ir kovojo per daug neatsilikdama, tačiau rezultato vis dar nepersverdama. Pažymėtina tai, jog rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidėjai gavo daug baudų, kurios, atrodė, nieko gera neatneš. Tačiau žaidėjai įsibėgėjo, o nors ir rezultatą jau antrame rungtynių kėlinyje „Lietuvos rytui“ pavyko persverti savo naudai, nuskambėjus antrojo kėlinio pabaigos sirenai, kauniečių komandos atsilikimas gana minimalus – 41:39 - „Žalgirio“ užduotis atlaikyti varžovų puolimą buvo beveik įvykdyta.

Antrojoje žaidimo pusėje vilniečių komandai visa kas pavyko kur kas geriau, todėl kurį laiką Kauno komandos veiksmai vertė emocijas į visas puses reikšti ne tik komandos trenerį, bet ir halėje susirinkusius žiūrovus – rezultatas didžiąją kėlinio dalį didėjo svečių naudai ar bent jau buvo išlaikomas atstumas. Halėje užvirė emocijų katilas – Paulius Jankūnas buvo nubaustas nesportine pražanga. Žiūrovams beprotiškai garsiai reiškiant nepasitenkinimą sprendimu, o teisėjams pasitarus, analogiška pražanga skiriama ir Martynui Gecevičiui. Netruko ateiti kėlinio pabaiga, kai galiausiai žalgiriečiai gebėjo pasinaudoti priešininkų klaidomis ir sumažinti skirtumą. Nors ir trečiąjį kėlinį Kauno komanda baigė su dviejų taškų deficitu, pademonstruotas gebėjimas kovoti nuteikė optimistiškai.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečių komandoje pasižymėjo Tadas Klimavičius su Aleksandru Čapinu, tačiau D.E. Strawberry nepamiršo savo darbo ir jį atliko. Tačiau vienas lauke ne karys – Mantas Kalnietis  vėlgi atsakė taškais. Ir nors darbo sostinės komandoje ėmėsi tas pats asmuo, vienam visa ko padaryti nepavyko. Nors ir pačioje rungtynių pabaigoje kaip niekad ryškiai rungtynių eigoje išryškėjo abiejų komandų siekis paskutinę akimirką išplėšti pergalę, o pačiomis įtempčiausiomis akimirkomis ūžianti halė ir nuo kurtinančio triukšmo bene besikilnojantis jos stogas tarsi rėkte rėkė, jog pralaimėti jokiais būdais negalima – rezultatas buvo lygus, 79:79. Kelios minutės pertraukėlės iš eilės sužaidus vis po truputį, ošianti senutė arena ir didelės viltys apvaliame kamuolyje – kad tik įkristų, kur reikia. Žiūrovų pasiųstą žinią „Žalgirio“ legionierius Marcusas Brownas kuo puikiausiai suprato ir ją įgyvendino – keturi iš eilės pelnyti žalgiriečio taškai leido sirgaliams džiaugtis laimėjus dar ne karą, bet vis tik šiokį tokį mūšį.

Komandų rezultatyviausieji – Marcusas Brownas (15 tšk., „Žalgiris“) bei Darryl'as Eugene Strawberry (17 tšk.). Antroji finalo dvikova – pirmadienį „Siemens“ arenoje.