2011 02 03

LMKL: trečioji Utenos „Utenos“ pergalė

Rungtynes uteniškės pradėjo taip veržliai ir piktai, tarsi norėdamos atsiteisti su „LKKA-Aistėmis“ už pirmus du pralaimėjimus.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka
Utenos „Utena“ – Kauno „LKKA-Aistės“ 77:70 (21:10; 18:16; 21:16; 17:28)

Rungtynes uteniškės pradėjo taip veržliai ir piktai, tarsi norėdamos atsiteisti su „LKKA-Aistėmis“ už pirmus du pralaimėjimus (64:86 Utenoje ir 67:54 Kaune) – 5:0 po pirmųjų dviejų minučių. Kaunietėms niekaip nepavyko išsiveržti iš aikštelės šeimininkių spaudimo, ko rezultatas – sužaidus šešias minutes viešnios buvo įmetusios vos tris taškus (Gintarės Jasiunskaitės tritaškis), o rezultatas buvo 10:3 uteniškių naudai. „Utenos“ krepšininkės nė nesiruošė užbaigti šio uragano – likus pusantros minutės rezultatas 21:8 jų naudai. Kėlinys baigėsi rezultatu 21:10.

Antrojo kėlinio pradžia labai nerezultatyvi – „LKKA-Aistės“ pelnė tris taškus, uteniškės – nė vieno. Po minutės kaunietės ištirpdė deficitą iki 7 taškų, tačiau tris taškus pelnė Asta Daujadienė (žaidusi be keitimų, kaip ir Ela Briedytė), du taškus pridėjo „Utenos“ komandoje žaidžianti pakruojietė Ieva Stankevičiūtė, tritaškį įmetė Agnė Žiegytė, ir „Utena“ vėl pabėgo – 33:20. Kėlinys baigėsi viešnioms turint 13 taškų deficitą – 39:26.

Trečiąjį kėlinį kaunietės pradėjo spurtu 6:0. Įpusėjus kėliniui skirtumas ištirpo iki septynių taškų – 46:39, tačiau E.Briedytė ir A.Daujadienė surengė įspūdingą spurtą 9:0 ir persvara išaugo jau iki šešiolikos taškų – 55:39. Iki kėlinio pabaigos „LKKA-Aistės“ nieko doro nenuveikė, o „Utena“ sukaupė bemaž neįveikiamą persvarą – 60:42.

Nepaisant to, jog atrodė, kad „Utenos“ persvara nebepanaikinama, kaunietės aikštelės šeimininkes ėmė spausti po visą aikštelę, keliskart perėmė kamuolius, keliskart sėkmingai baigė atakas ir per keturias minutes deficitą rėžė perpus – 63:55. Po dviejų minučių – 66:60, dar po dviejų minučių – 70:66! Tačiau daugiau priartėti „LKKA-Aistėms“ nepavyko. Galingai palaikomos žiūrovų uteniškės atsilaikė ir iškovojo trečiąją pergalę – 77:70.

Naudingiausiai aikštelės šeimininkų gretose žaidė A.Daujadienė - 26 taškai, po 16 pelnė E.Briedytė ir A.Žiegytė (pirmos dvi žaidė 40 minučių, trečioji - 38). Uteniškių krepšį taikliausiai atakavo Kornelija Balčiūnaitė, pelniusi 17 taškus, 16 įmetė Santa Jokockytė.