2011 02 27

NKL: „Merestos“ kovos su žalgiriečiais

Sužaistos rungtynės tarp Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ ir Pakruojo „Merestos“.

Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ - Pakruojo „Meresta“ 78:62 (22:12; 16:15; 28:19; 12:16)

Pirmuosius taškus „Merestai“ pelnė kapitonas Audrius Danusevičius ir pakruojiečiai pirmą ir paskutinį kartą pirmavo šiose rungtynėse. Pasinaudodami ūgio persvara kauniečiai ėmė tiesiog draskyti svečių gynybą - 8:2. Šeštąją kėlinio minutę Mindaugas Kupšas padidino skirtumą iki 11 taškų, tačiau jei ne didelis pakruojiečių noras daug ką nuveikti iš po krepšio, skirtumas galėjo būti ir mažesnis. Po pirmojo kėlinio - 22:12.

Antrojo kėlinio pradžioje labiau patyrę pakruojiečiai ėmė mažinti persvarą - trečiąją minutę rezultatas 22:18. Tačiau gana greitai „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai susigražino persvarą - spurtas 7:0 ir rezultatas - 29:18. Skirtumas nuolat svyravo tarp 9-11 taškų. Vis dėlto kauniečiai pirmąją rungtynių dalį užbaigė turėdami vienuolikos taškų persvarą - 38:27.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem taikliais Audriaus Danusevičiaus baudos metimais. Tačiau pakruojiečiai darė vaikiškas klaidas, keletą kartų prarado kamuolį lygioje vietoje, ir Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ žaidėjai didino persvarą - 47:32, 62:44, paskutinę kėlinio sekundę persvara pasiekė 20 taškų - 66:46.

Atrodė, jog pakruojiečiai - sutvarkyti, kauniečiai lengvai švęs pergalę. Nieko panašaus. „Meresta“ spurtavo 11:0 (66:57) ir intriga atgijo. Tačiau tai buvo viskas, ką svečiai pasiekė šiose rungtynėse. Žalgiriečiai, nors ir nesusigražino 20 taškų, tačiau 16 taškų persvara irgi yra užtikrinta - 78:62.

Daugiausiai taškų žalgiriečiams pelnė Edgaras Ulanovas - 20 taškų, 17 įmetė Paulius Sorokas. „Meresta“: Liudas Radavičius - 13 taškų, Saulius Raziulis ir Simonas Slivka - po 9 taškus.

Pakruojo „Meresta“ - Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 61:47 (10:15; 13:9; 16:11; 22:12)
Pirmus taškus pelnė Merestos kapitonas Audrius Danusevičius, į juos atsakė Vaidas Kariniauskas. Kauno komanda puikiai gynėsi - įpusėjus kėliniui pakruojiečiams jie buvo padovanoję jau 4 blokus. Tačiau jie ir patys neblizgėjo puolime. Rezultatui esant 8:13 užfiksuota kuriozinė situacija - Žalgirio-Sabonio mokyklos krepšininkas, bandydamas atkovoti kamuolį, netyčia jį įmetė į savo krepšį, taip sumažindamas savo komandos persvarą iki trijų taškų (10:13). Kėliniui pasibaigus - 10:15.
Antrojo ketvirčio pradžioje kauniečiai savo persvarą padidino iki devynių taškų (10:19), tačiau po pusantros minutės - 16:19. Ketvirtąją kėlinio minutę Gediminas Žylė pelnė 2 taškus (18:24), kiti taškai buvo pelnyti tik po keturių minučių. Komandos žaidė taip padrikai, tarsi jos būtų susilažinusios, kas daugiau kartų nepataikys. Liudas Radavičius netgi neįdėjo iš viršaus, nors buvo išbėgęs vienas prieš krepšį. Kėlinio pabaigoje Merestos deficitas jau tik minimalus - 23:24. Žalgiriečiai paskutinius savo taškus šiame kėlinyje įmetė jau minėtą ketvirtą minutę. Trečiojo kėlinio pradžioje Simonas Slivka tritaškiu metimu rezultatą išlygino, o A.Danusevičius pelnė du taškus, pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį išvesdamas „Merestą“ - 28:26. S.Slivka ir A.Danusevičius iš 16 pakruojiečių taškų šiame kėlinyje pelnė 11 (7 S.Slivka, 4 A.Danusevičius). Per šešias trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai įmetė vos du taškus (Mindaugo Kupšo dvitaškis). Rezultatui esant 36:29 pirmuosius taškus šiame sezone pelnė į „Merestą“ sugrįžęs Marius Jankaitis. Kėlinio pabaigoje - 39:35. Lemiamo ketvirčio pradžioje tritaškį pelnė G.Žylė ir sumažino savo komandos atsilikimą iki minimumo - 39:38. Tačiau į priekį kauniečiams išsiveržti nepavyko - jie nuolat įstrigdavo kibioje pakruojiečių gynyboje, kurią būtų galima pavadinti „ties baudos riba“. Sužaidus tris minutes 45:42, tačiau tuomet aikštelės šeimininkai spurtavo 10:3 ir padidino persvarą iki 10 taškų - 55:45. Kauniečiai ėmė gintis aikšte, tačiau pakruojiečiai ją įveikdavo be vargo ir iki rungtynių pabaigos sukūrė 14 taškų persvarą - 61:47.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas