2011 02 20

NKL: „Merestos“ pralaimėjimas ir pergalė

Penktadienį ir šeštadienį Pakruojo „Merestos“ komanda žaidė dvejas rungtynes. Vienas pakruojiečiai pralaimėjo, kitose iškovojo pergalę.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Penktadienį ir šeštadienį Pakruojo „Merestos“ komanda žaidė dvejas rungtynes. Vienas pakruojiečiai pralaimėjo, kitose iškovojo pergalę.

Mažeikių „Mažeikiai“ - Pakruojo „Meresta“ 85:77 (24:21; 28:12; 18:21; 15:23)

Rungtynes pradėjo šeimininkų ekipos žaidėjo Bryano Harrisono dvitaškis metimas. „Mažeikiai“ pirmavo iki ketvirtosios kėlinio minutės, tuomet iniciatyvą perėmė „Meresta“ - komandos kapitonas Audrius Danusevičius pirmą kartą išvedė svečius į priekį, šeštąją kėlinio minutę po Sauliaus Raziulio taiklaus baudos metimo pakruojiečių persvara pasiekė penkis taškus - 7:12. Po minutės priekyje vėl mažeikiškiai. Tuomet pirmaujanti komanda keitėsi kiekvieną ataką - 13:15, 16:15, 16:17, 19:17, 19:19. Kėliniui pasibaigus priekyje vis dėlto „Mažeikiai“ - 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje Simonas Slivka išlygino rezultatą - 24:24. Tiesa, neilgam - „Mažeikiai“ spurtavo 6:0 (30:24) ir stengėsi išlaikyti persvarą. Tai jiems pavyko - „Meresta“ arčiau trijų taškų priartėjusi nebuvo. Šeštąją kėlinio minutę du taškus pelnė A.Danusevičius ir tai buvo paskutiniai svečių ekipos taškai šiame ketvirtyje. Iki kėlinio pabaigos mažeikiškiai pelnė 14 taškų ir skirtumą padidino iki 19 taškų - 52:33. „Merestai“ grėsė penktas antausis iš eilės.

Sukaupus tokią įspūdingą persvarą „Mažeikiams“ neliko nieko kito, kaip tik ramiai kontroliuoti kamuolį ir stengtis išlaikyti turimą persvarą. Tai jiems padaryti pavyko - skirtumas nuolat svyravo apie 20 taškų: trečiąją kėlinio minutę - 59:38, įpusėjus kėliniui - 62:41, likus trims minutėms - 65:45, pasibaigus kėliniui - 70:54.

„Meresta“ puikiai suprato, jog penktas pralaimėjimas iš eilės galutinai sukomplikuotų jų padėtį turnyrinėje lentelėje, todėl pakruojiečiai nedelsdami pakilo į lemiamą šturmą: ketvirtąją kėlinio minutę Vytautas Padgureckas sumažino skirtumą iki 11 taškų (71:60), bet viskas tuo ir apsistojo - „Mažeikiai“ net nesiruošė paleisti ilgai kauptos persvaros. „Merestai“ labiau priartėti pavyko tik likus žaisti pusantros minutės - 78:71. Netrukus Liudas Radavičius įmetė tritaškį ir paliko mažeikiškiams tik keturis taškus (78:74), tačiau taikliai baudas mėtę šeimininkai labiau svečių neprisileido. Rungtynės baigėsi rezultatu 85:77.

Daugiausiai taškų „Mažeikiams“ pelnė: Vitalijus Lukša - 16 taškų, Marijus Norkus - 14. Pakruojiečiai atsakė Liudo Radavičiaus 18, bei Tomo Druktenio 16 taškų.

Pakruojo „Meresta“ - Kauno „LKKA-Atletas“ 82:74 (25:20; 23:11; 17:19; 17:24)

Rungtynių taškų sąskaitą atidarė Liudo Radavičiaus pelnyti du taškai. „Meresta“ pirmavo iki ketvirtosios kėlinio minutės, kuomet Tomas Urbonas išvedė į priekį saviškius - 6:7. Įpusėjus kėliniui kauniečių persvara siekė keturis taškus (8:12), tačiau „Meresta“ surengė spurtą 9:2 ir išsiveržė į priekį trimis taškais - 17:14. Viena pakruojiečių ataka tęsėsi kone minutę, kuomet jie keturis kartus iš eilės atkovojo kamuolį puolime ir du taškus galiausiai pelnė Simonas Slivka. Kėliniui pasibaigus švieslentėje švietė skaičiai 25:20 „Merestos“ naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos ypač daug dėmesio skyrė gynybai, ko rezultatas - pirmi taškai šiame kėlinyje buvo pelnyti tik sužaidus tris minutes. Juos pelnė Mindaugas Kumpis, prieš tai du kartus nepataikęs iš po krepšio. Kauno „LKKA-Atletas“ pirmus taškus pelnė tik įpusėjus kėliniui (Vidmanto Sragauskio dvitaškis). Kėlinio antroje dalyje aikštelės šeimininkus traukė M.Kumpis ir Vytautas Padgureckas. Pirmasis šiame kėlinyje pelnė 10 taškų (o iš viso - 12), antrasis kėlinio pabaigoje išprovokavo keletą varžovų pražangų, sumetė baudas, ir galiausiai paskutinę ketvirčio sekundę smeigė dvitaškį - 48:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos padarė po dvi klaidas. Pirmus taškus paskutinę atakos sekundę tritaškiu pelnė Saulius Raziulis. Varžovai atsakė trimis tritaškiais - 53:40 ir Dainius Bertulis kviečia savo auklėtinius pasitarimui. Po jo „Meresta“ varžovams artėti nebeleido, o ir pati nesnaudė - aštuntąją kėlinio minutę persvara vėl siekė septyniolikos taškų ribą. Po trečiojo kėlinio - 65:50.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje šeimininkus į kovą išvedė V.Padgureckas, pelnydamas 5 taškus iš eilės - 70:50. Bet varžovai net neketino kelti baltos vėliavos - spurtas 10:2 ir deficitas sumažėjo iki 12 taškų (72:60). Kėlinio vidurys „priklausė“ S.Slivkai - jo pelnomi taškai leido pakruojiečiams išlaikyti dviženklę persvarą. Tačiau jam gavus penktą pražangą pakruojiečių žaidimas išsiderino, ir varžovai sumažino skirtumą iki vienženklio - 78:69. Bet laiko dar kažką pakeisti jau nebeliko - šeimininkai baudas mėtė taikliai ir nubraukė visus kauniečių šansus. Galutinis rungtynių rezultatas - 82:74.

Daugiausiai taškų aikštelės šeimininkams pelnė V.Padgureckas - 18, 14 pridėjo S.Raziulis. Naudingiausiai svečių gretose rungtyniavo Šarūnas Vingelis ir V.Sragauskis, atitinkamai pelnę po 29 ir 25 taškus.