Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NUOMONĖ. Nesėkmes lemia... krepšinio himnas?

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Išsipildė „Trijų milijonų” himno žodžiai „…ir vėl netapome mes čempionais”. Tik per klaidą. O kokia esminė klaida ?

Išsipildė „Trijų milijonų” himno žodžiai „…ir vėl netapome mes čempionais”. Tik per klaidą. O kokia esminė klaida ?

Rašytojas M.Areima dar prieš krepšinio čempionatą perspėjo: „Nuolat kartodami, kad netapome čempionais, niekada jais ir netapsime. O ieškoti kaltų, jeigu pralaimime, visada būna per vėlu po…”. Tad „kas kaltas, jeigu pralaimim?” (naujojo krepšinio himno žodžiai). Mums atsako vėl M.Areima: „Visa ko esmė yra tikėjime. Tikėjime savimi, tikėjime komanda, tikėjime pergale… Visuomenei pateikiant energetinį užtaisą (kaip šiuo atveju: „Trys milijonai” arba „Krepšinio himnas”), turi atsispindėti tas tikėjimas. Tad, klausiu, kaip jis gali atsispindėti, jeigu tauta (tame tarpe ir sirgaliai, ir krepšininkai) be paliovos kala sau į smegenis vieną ir  tą patį : „ir vėl per klaidą netapome mes čempionais” ? ! Akcentuojama ta pati „klaida”, tas pats teiginys, neskatinantis tapti čempionais. Energetiniame užtaise (dainoje, himne ar giesmėje) turime naudoti tik pozityvius veiksnius, įgalinančius čempionų kodą. Nors mes netapome čempionais, bet aš vis tiek šaukiu:

„Mes čempionai širdyje, Mūsų gynyba – tvirta uola, Pergalės kaina – Lietuvos viltis, Šlovės muziejus mūs ateitis” („Giesmė krepšiniui”).

Giesmę krepšiniui sukūriau ne sau, o tautai, komandai, krepšininkams… Dovanojau Lietuvos rinktinei knygeles, kur yra šis kūrinys, bet… Pritrūko laiko… Kad įsigyventų tautos pasąmonėje čempionų kodas, reikia laiko. Tad, galime pradėti teigti, kad „Mes čempionai širdyje…” arba toliau traukti „Pabandom iš naujo…”). Kas įvyko, tai jau praeitis. Teikime dabartį, kad turėtumėm ateitį. Už tėvynę!”

Nenuleiskime rankų ir nemirkime iš nevilties, o įgalinkime čempionų kodą ateities pergalėms!

Komentarai
Temos Himnas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt