TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skrydžio galia ir laisvė Kėdainių rajone

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 1996 metų Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla organizuoja nuostabius renginius Kėdainių rajone, Vilainių aerodrome.

Nuo 1996 metų Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla organizuoja nuostabius renginius Kėdainių rajone, Vilainių aerodrome. Čia kasmet susirenka jaunimas iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, trokštantys sklandyti padebesiais, įgyti naujų žinių ir kažko pasiekti aviacijos sporto platybėse.

Kaip ir kiekvienais metais, rugpjūčio mėnesio trečią savaite įvyko vaikų stovykla „Sparnuota vasara -2011“. Susirinko 28 vaikai iki 12 metų, kurie šiais metais pirmą kartą sugebėjo atitrūkti nuo žemės ir pakilti į orą mokykliniais sklandytuvais. Jaunieji aviatoriai visą savaitę gyveno palapinėse, skraidė, o vakarais žiurėjo filmus apie aviaciją. Siekiant gilinti vaikų žinias aviacijos srytyje, stovyklos metu jiems buvo surengta ekskursija į Kaune esantį Lietuvos Aviacijos Muziejų, kur jie galėjo iš arčiau apžvelgti Lietuvos aviacijos istoriją ir vystymąsį. Stovykloje dalyvavo vaikai iš Biržų, Ignalinos, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Panevežio, Šilutės ir Vilniaus. Visi vaikai puikiai pasirodė per egzaminus ir gavo jaunojo piloto licenzijas, kurios suteikė teisę iki 15 metų nemokamai mokytis aviacijos pagrindų.

Šių metų rugpjūčio 22 – 26 dienomis Vilainių aerodrome vyksta Lietuvos vaikų aviacijos sporto 14-asis Broniaus Oškinio taurės čempionatas. Net 29 sportininkai iki 15 metų (aštuonios komandos) atvyko iš skirtingu Lietuvos miestų siekdami laimėti čempionatą. Stovyklos atidarymo progą, jaunuolius ir mokyklos kolektyvą sveikino Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Nijolė Mikolaitienė. Čempionatą sudaro trys įskaitos: berniukų tarpusavio rungtys, mergaičių tarpusavio rungtys ir komandų įskaita. Jaunuoliai turi pakilti į tam tikrą aukštį ir tiksliai, bei taisiklingai nutūpti nurodytoje vietoje. Visų rungčių metu kvalifikuoti teisėjai skaičiuoja surinktus baudos taškus. Laimėtojai surinkę mažiausiai baudos taškų bus apdovanojami taurėmis, o kitiems prizininkams atiteks medaliai ir diplomai. Kedainių komanda sudaryta iš 4 daug žadančių jaunuolių, tad sirkime už juos ir laukime rezultatų.

Kaip bebutų netikėta vaikų aviacijos sportas žavi ne tik berniukus, bet ir mergaites: stovykloje „Sparnuota vasara – 2011“ dalyvavo 6 mergaitės, o kovoje dėl Broniaus Oškinio taurės dalyvauja net 8 mergaitės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bronius Oškinis

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt