Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 17d. 13:48

Sportinio dažasvydžio žaidėjai pildo vaikų svajones

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Už lango įsibėgėja žiema. Su ja ir kiekvieną iš mūsų įtraukiantis šventinis šurmulys. Sakoma, kad Kalėdos – stebuklų ir svajonių išsipildymo metas. Ramybės neduoda mintys apie dovanas ar būdus kaip pamaloninti savo artimą.

Už lango įsibėgėja žiema.  Su ja ir kiekvieną iš mūsų įtraukiantis šventinis šurmulys. Sakoma, kad Kalėdos – stebuklų ir svajonių išsipildymo metas. Ramybės neduoda mintys apie dovanas ar būdus kaip pamaloninti savo artimą.

Ar kada galvojote apie tai, kiek laiko jūs džiaugiatės gautomis Kalėdinėmis dovanomis? Ar kada svarstėte apie galimybę dovanoti tai, kas nepamirštama? Ar kada dovanojote teigiamas emocijas ir įspūdžius?

„Noriu pažaisti dažasvydį su savo broliais ir seserimis“, – taip skambėjo vienuolikos metų Arnoldo svajonė paskelbta interneto tinklalapyje www.vaikusvajones.lt. Tai tinklalapis, kuriame patalpintos vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, Kalėdinės svajonės. Lankytojai kviečiami išsirinkti svajonę ir prisidėti prie jos išpildymo. Tai galima padaryti aukojant pinigus arba asmeniškai įgyvendinant pasirinktą svajonę.

„Šis projektas – tai savarankiška iniciatyva, prie kurios prisidėjo daug gerų žmonių ir kuri išvydo dienos šviesą tam, kad būtų sukurtos visos galimybės padėti konkrečiam vaikui išpildant konkrečią jo svajonę. Kviečiame prisidėti prie šio projekto ir išpildyti tų vaikų svajones, kurių gyvenimas nėra toks šviesus, koks turėtų būti“, – rašoma projekto aprašyme.

„Buvome labai laimingi radę tokią svajonę ir nedelsdami ėmėmės jos išpildymo. Dažasvydis yra tai, kuo mes gyvename, mūsų aistra, todėl tiesiog privalome įgyvendinti tokias vaikų svajones bei skatinti juos sportuoti ir toliau“, – pasakojo „Shooters United“ klubo prezidentas Aleksandras Abraškevičius.

Dažasvydis vasarą žaidžiamas lauke, tačiau kai už lango spaudžia šaltukas, žaidimas teikia mažiau teigiamų emocijų. Svajonės išpildymui  buvo pasirinkta vienintelė Vilniaus mieste veikianti dažasvydžio aikštelė uždarose patalpose. Jose žaidžiama specialiais daugkartinio naudojimo „Reball“ dažasvydžio kamuoliukais. Tokiu būdu žaidimų skaičius nėra normuojamas ir aikštelėje galima praleisti tiek laiko, kiek širdis geidžia.

Svajonės išpildymo dieną „Shooters United“ komanda susitiko su Arnoldu (11m.) ir jo broliais bei seserimis: Dovile (5m.), Glorija (6m.), Aivaru (8m.), Gabija (9m.), Solveiga (14m.), Eriku (20m.), Darium (22m.). Jau po kelių minučių nuo susitikimo pradžios visi buvo persirengę ir pasiruošę žaisti. Prie vaikų prisijungė ir tėtis.

Vilniaus dažasvydžio klubo atstovas Olegas Kučiuro vaikams paaiškino pagrindines žaidimo taisykles, bei instruktavo kaip elgtis, remiantis visais saugumo reikalavimais. Sportinis dažasvydis buvo naujiena visiems tądien atvykusiems vaikams, todėl „Shooters United“ žaidėjai surengė kelias parodomąsias kovas ir trumpai papasakojo apie žaidimo subtilybes. Po kelių minučių, kai į aikštelę įžengė Arnoldas su šeima, aikštelėje užvirė tikra kova. Vaikams buvo nesvarbu ar komandos lygios, ar kažkam trūko žaidėjų. Jie tiesiog norėjo žaisti.

Stebint iš šalies buvo akivaizdu, kad vaikai greitai perprato žaidimo taisykles ir principus, rado pagrindines ir svarbiausias figūras aikštelėje. Kovos aikštelėje buvo labai greitos ir dinamiškos, vos laimėjus vienai iš komandų netrukus prasidėdavo nauja kova. Žaidimas keitėsi, su kiekviena kova vaikai pradėjo naudoti naujas specialias taktikas, stengdamiesi pergudrauti priešininkus.

„Jie visi labai sportiški, greitai suprato, kas tai per žaidimas ir ką reikia padaryti norint laimėti. Įspūdi paliko keli Arnoldo žaidimai. Akivaizdu, kad jis labai talentingas vaikas. Šiandien jis žaidžia pirmą kartą, bet naujiems žaidėjams užtrunka gerokai laiko kol jie pradeda taip matyti aikštelę ir priiminėti tokius sprendimus. Jis bus labai perspektyvus“, – stebėtus žaidimus komentavo „Shooters United“ žaidėjas Pavel Voleišo.

Kol didieji intensyviai kovojo aikštelėje, penkerių metų Dovilė ir šešiametė Glorija kantriai laukė savo eilės. Jaunosioms žaidėjoms buvo paruošta kai kas ypatingo. Vyresniems pavargus į aikštelę tvirtu žingsniu žengė jauniausios tos dienos žaidėjos. Pirmoji užduotis, kuri pasirodė labai nesudėtinga, buvo šaudymas į taikinius. Padedami vyresnių žaidėjų vaikai turėjo pataikyti į tam tikros spalvos balionus pakabintus ant sienos.

Daugiausiai taškų surinko ir šią rungtį laimėjo Glorija. Antroji rungtis vaikams patiko kur kas daugiau, visų drauge buvo pakviestas vilkas pilkas, kuris bėgiojo ir slėpėsi, kol jaunieji šauliai stengėsi į jį pataikyti. Visiems, net ir vilkui, buvo labai smagu. Po šios rungties visi padėkojome vilkui už jo pasišventimą, o mažoji Dovilė net nubėgo pagailėti vilko.

Baigus pažintinę sportinio dažasvydžio treniruotę trumpai aptarti dienos įspūdžiai ir visi susirinko dalyvių apdovanojimams. Vaikų akys spinduliavo gera nuotaika ir neišdildomais įspūdžiais. Visi jautėsi šiek tiek pavargę, tačiau svarbiausia – laimingi. Dalyviams buvo įteikti atminimo diplomai, kurie dar ilgai primins apie aikštelėje patirtus įspūdžius, o Arnoldui buvo įteikta speciali atminimo dovana.

„Esame laimingi galėdami dovanoti įspūdžius ir teigiamas emocijas. Visiems buvo linksma ir smagu. Džiaugiamės galėdami išpildyti svajones“, – kalbėjo Vilniaus dažasvydžio klubo atstovas Olegas Kučiuro. 

Dėkojame prie projekto išpildymo prisidėjus Vilnaius dažasvydžio klubui.

Temos: 1 Dažasvydis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt