TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Sereikiškių parke entuziastai išbandė šiaurietišką ėjimą su lazdomis

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vilniuje Sereikiškių parke vilniečiai ir miesto svečiai galėjo nemokamai išbandyti šiaurietišką ėjimą su lazdomis. Ėjime dalyvavo šiaurietiško ėjimo entuziastai.

Šiandien Vilniuje Sereikiškių parke vilniečiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti šiaurietišką ėjimą su lazdomis. Ėjime dalyvavo šiaurietiško ėjimo entuziastai. Tarp dalyvių - Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje J.E. Leifas Arne Ullandas (Leif Arne Ulland) su žmona Greta Ulland Billing ir Suomijos ambasados atstovai. Distancijos pabaigoje ėjikai buvo vaišinami žolelių arbata ir įvairiais sveikais užkandžiais.

Pasak vieno iš renginio organizatorių Mindaugo Snarskio, šiaurietiškas ėjimas yra puikus, sveikas ir paprastas laisvalaikio leidimo būdas, nereikalaujantis nei didelio pasiruošimo, nei ypatingų sąlygų. „Judėjimas, sveika mityba ir gera nuotaika lydi kiekvieną sveiką žmogų,"- pažymėjo Mindaugas Snarskis.

Renginyje dalyvavo profesionalūs treneriai, kurie apmokė pradedančiuosius, dalino patarimus. Į Sereikiškių parką išbandyti šiaurietišką ėjimą su lazdomis taip pat susirinko įvairių įmonių, redakcijų, Suomijos ir Norvegijos ambasadų, Vilniaus savivaldybės darbuotojai ir kiti šiaurietiško ėjimo šalininkai.

Šiaurietiškasis ėjimas (angl. nordic walking), vaikščiojimas su lazdomis - tai Suomijoje atsiradęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas. Jau nuo 1930 metų lygumų slidininkai naudojo lazdas vasaros treniruotėms. 1996 metais ėjimo su lazdomis būdas iš Suomijos paplito visoje Skandinavijoje, vėliau - Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Šiaurietiškasis ėjimas vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt