Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 21:05

Algimantas Čekuolis. Nauja sankryža, arba Ne vien skurdas veja į laukus

Algimantas Čekuolis
Manto Gudzinavičiaus nuotr. / Algimantas Čekuolis

XX a. pabaiga–XXI a. pradžia paženklinta didžiuliais atradimais ir išradimais. Ne tik seneliams, bet ir tėvams jau sunku susigaudyti naujienų sraute. „Bakūžėje samanotoje“ žiūrimos laidos net tik iš Vilniaus, Klaipėdos ar savo rajono, bet ir iš JAV, Didžiosios Britanijos, dar 43 šalių. Pasikalbėti su bičiuliu, kuris dabar Australijoje, Aliaskoje ar važiuoja autobusu per Alpes, irgi nesunku. Girdėjau, spartūs pokyčiai ne visiems patinka.

Viena senutė, Vilniuje pamačiusi visą gatvę daugiabučių namų, panosėje šnabždėjo: „Ir kam to reikia? Artų žemę, augintų duoną ir visi būtų ramūs.“ Aš tą senutę pažįstu. Ji užmiršo, kad iš mirties nasrų daktarai ją du kartus ištraukė antibiotikais. XX a. pradžioje amžiaus vidurkis buvo 34 metai. Mirdavo kūdikiai, vaikai, gimdyvės, epidemijos keitė viena kitą. Dabar statistiškai vyras Lietuvoje gyvena 71-erius, o moteris – 82-ejus metus. Atšventę 60-metį vyrai (moterys rečiau) dairosi, gal vertėtų antrąkart vesti / tekėti... Vos per metus atsirado skiepai net nuo koronaviruso.

Tik žemės ūkis nelabai išlipa iš XIX a. Plūgas, akėčios, trąšos iš savo tvarto ir truputis mineralinių. Paguoda – esi šeimininkas. Viensėdžiai Lietuvoje atsirado tik XX a. Tiesa, Suvalkijoje, kur veikė Napoleono kodeksas, šiek tiek anksčiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

00:53
29:16
13:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/