Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 8d. 11:27

Antroji L.Rėzos premija bus įteikta istorikei N.Strakauskaitei

235-tąsias Liudviko Rėzos gimimo metines Neringos savivaldybė minės pristatydama restauruotą XIX amžiaus pradžios lietuvininkų kultūros veikėjo paminklą bei įteikdama jo vardo kultūros ir meno premiją.

Šiais metais Liudviko Rėzos kultūros ir meno premiją nuspręsta skirti Neringos gyventojai, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresniajai mokslo darbuotojai Doc. Dr. Nijolei Strakauskaitei, teigiama pranešime spaudai.

Juodkrantėje gyvenanti doc. dr. Nijolė Strakauskaitė beveik 20 metų nuosekliai tyrinėja Rytų Prūsijos, Klaipėdos krašto kultūros, švietimo istoriją, didžiausią dėmesį skirdama Kuršių nerijos praeičiai. Istorikė nuosekliai tiria ir asmenybių, gyvenusių Kuršių nerijoje, svarbą ir įtaką šio krašto raidai ir regiono gyventojų identitetui. Viena tokių asmenybių – Liudvikas Rėza.

„Šia premija įprasminame XIX amžiaus pradžios tautosakininko, poeto, kultūros veikėjo, gimusio Kuršių nerijoje, vardą. Mums, kaip mažai savivaldybei, itin džiugu, kad antrus metus iš eilės teikiama premija ir vėl atiteks neringiškei, savo reikšmingais darbais puoselėjančiai Kuršių nerijos istoriją ir kultūros paveldosaugą“, – teigė Neringos savivaldybės meras Vigantas Giedraitis.

Šeštadienį, sausio 8 d., bus pristatyta ir restauruota viena vertingiausių šio karšto skulptūrų – medinis paminklas L. Rėzai, kuris buvo pastatytas 1975 metais minint jo 200 metų gimimo jubiliejų. L. Rėzą vaizduojanti skulptūra žvelgia į 18 amžiaus pabaigoje smėlio užneštą gimtąjį Karvaičių kaimą. Paminklą sukūrė Neringos garbės pilietis, tautodailininkas Eduardas Jonušas, kuriam praėjusiais metais buvo įteikta pirmoji L. Rėzos kultūros ir meno premija. 2008 metais įsteigta premija skiriama iškilioms asmenybėms už Kuršių nerijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą.

Martino Liudviko Rėzos 235–tosios gimimo metinės minimos sausio 8 d.

 
 
 
Temos: 1 Premija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/