Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar gali būti, kad netyčia atskleista gatvės menininko Banksy tapatybė?

Grupė „Massive Attack“. Robertas Del Naja  – dešinėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Grupė „Massive Attack“. Robertas Del Naja – dešinėje
Šaltinis: 15min
1
A A

Ar gali būti, kad netyčia buvo išduota viena didžiausių populiariosios kultūros mįslių? Gandai tiesiog užvirė, kai muzikantas ir didžėjus Goldie interviu garsųjį gatvės menininką Banksy pavadino „Robertu“, rašo „The Independent“.

Goldie interviu laidai „Distraction Pieces“ skundėsi, kaip meno pasaulis pelnosi iš grafičių, nors ši meno forma iki šiol yra siejama su negatyviais dalykais.

„Duok man bubble stiliaus raidę, užkrauk ją ant marškinėlių, užrašyk „Banksy“ – ir mes susitvarkėme. Galime dabar tai parduoti... Nenoriu įžeisti Roberto – manau, jis nuostabus menininkas. Manau, kad jis visiškai apvertė meno pasaulį“, – sakė Goldie.

Po šių žodžių jis kelioms sekundėms nutilo ir tuomet pakeitė pokalbio temą.

Ši užuomina sustiprino gandus, kad po Banksy pseudonimu slepiasi Robertas Del Naja iš grupės „Massive Attack“. R.Del Naja, dar žinomas 3D pseudonimu, yra Goldie draugas, jie kartu yra piešę grafičius devintajame dešimtmetyje.

Žurnalistas Craigas Williamsas praėjusiais metais penkis mėnesius aiškinosi, kas gali būti žymusis gatvės menininkas, ir padarė išvadą, kad už šio projekto stovi R.Del Naja. Žurnalistas įsitikinęs, kad Banksy yra ne vienas žmogus, o grupė gatvės menininkų, kurių lyderis yra R.Del Naja.

Pats R.Del Naja neigė tai sakydamas, kad „tai būtų gera istorija, bet, deja, tai netiesa“.

Tačiau dabar nemažai gerbėjų tiki, kad Goldie netyčia prasitartas vardas patvirtina šią teoriją.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Robertas Del Naja 2010 m.
„Wikimedia Commons“ nuotr./Robertas Del Naja 2010 m.

Banksy piešiniai dažnai yra atsiradę vietose, kur neseniai yra groję „Massive Attack“. Pavyzdžiui, 2003 m. balandį Melburne buvo paliktas Banksy kūrinys – šiame mieste prieš kelias savaites grupė buvo surengusi pasirodymą. Pasak C.Williamso, net šeši piešiniai San Fransiske atsirado 2010 m. gegužę, kur balandžio mėnesį du kartus grojo „Massive Attack“.

Banksy taip pat parašė pratarmę R.Del Najos knygai „3D and the Art of Massive Attack“, kuri pasirodė praėjusiais metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą