Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 30d. 00:40

Asmik Grigorian – geriausios pasaulio operos solistės titulas

Asmik Grigorian
„Vilnius City Opera“ nuotr. / Asmik Grigorian

Pirmadienio vakarą, iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, Sadler's Wells teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Asmik Grigorian. Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o pirmadienio vakarą jos titulas buvo įtvirtintas, – šiuo metu ji yra geriausia pasaulio operos solistė.

Viena iš „bohemiečių“ steigėjų, ilgametė Vilnius City Operos (VCO) solistė, Vilniuje paskutinį kartą pasirodė Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje „Pikų damoje“, kur atliko Lizos partiją, teigiama VCO išplatintame pranešime spaudai.

Būtent Kongresų rūmuose, kažkada ir prasidėjo Asmik Grigorian karjera, šiandien jau ikonišku tapusiame Miuzetės vaidmenyje „Bohemoje“. Na, o toliau, kaip sakoma, – istorija. Ilga, siautulinga ir emocionali kelionė iki didžiausių scenų ir aukščiausių įvertinimų. Šiandien Asmik rengia pagrindinį vaidmenį La Scaloje, garsaus režisieriaus Grahamo Vicko statomoje operoje „Miręs miestas“.

„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą prasmingai ir lakoniškai kalbėjo Asmik, kurios vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui, kartu su tokiais žymiais kūrėjais, kaip Calixto Bieito, Katie Mitchell, ir Krzysztofas Warlikowskis.

Kasmet vykstanti iškilminga Operos atsako Oskarams ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. Nominacijos skiriamos ir trupėms, chorams, jauniesiems atlikėjams, debiutantams, o taip pat įteikiamas specialus Gyvenimo pasiekimų apdovanojimas. Būtent jaunojo atlikėjo kategorijoje jau yra laimėjusi Asmik, o tai pat ir dar viena lietuvė – Justina Gringytė.

Šio vakaro metu pasirodymus surengė tokios operos žvaigždės, kaip Charlesas Castronovo, Joyce El-Khoury, Davidas Buttas Philipas ir Vivica Genaux, skambėjo „Orpheus Sinfonia“ orkestras, diriguojamas Oliver Gooch'o.

2019 metais dvidešimtyje skirtingų kategorijų buvo pristatyti virš 100 nominantų. Juos visus iš tūkstančių pasiūlytųjų, atrinko ekspertų komisija, kuriai vadovauja vieno svarbiausių, nuo 1950-ųjų publikuojamo operos menui skirto leidinio „Opera Magazine“ redaktorius Johnas Allisonas.

Įkurti filantropo ir operos mėgėjo Harry Hymano, šie apdovanojimai skiriami ne tik pagerbti gerai žinoma žvaigždes, bet ir remti ateinančią talentų kartą. Tarptautiniai Operos apdovanojimai taip pat renka lėšas specialiam labdaros fondui, kuris padeda tobulėti operos talentams visame pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/