Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Bohemiečių“ solistė Justina Gringytė triumfavo pasauliniuose operos apdovanojimuose

Operos solistė Justina Gringytė
Kęstučio Žilionio nuotr. / Operos solistė Justina Gringytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 26 d. Savoy teatre Londone vyko trečioji tarptautinių operos apdovanojimų ceremonija, kurioje nominaciją laimėjo ir lietuvių solistė Justina Gringytė. Operos Oskarais praminti įvertinimai kasmet pasiekia klasikinės muzikos pasaulio geriausius. Tai – vienintelis tokio pobūdžio renginys apimantis šio žanro profesionalų darbą visame pasaulyje, o taip pat ir visose operos srityse, – nuo solistų, iki dailininkų ir iš naujo atrastų kūrinių.

Šiemet iš didžiulio 1000 nominacijų sąrašo, kurį sudarė profesionalūs operos vertintojai, apdovanojimai buvo išskirstyti į 19 kategorijų, kuriose varžėsi po šešis nominantus. Operos apdovanojimuose vertinami individualūs gabumai, vertingiausi pastatymai ir plataus užmojo  indėliai į operos sferą. Renginys taip pat skiria nemažai stipendijų iš Operos apdovanojimų fondo, siekiant remti kylančius talentus muzikų bendruomenėje.

Šie metai – išskirtiniai Lietuvos operos pasauliui. Geriausio jaunojo solisto nominacijoje, visus nurungė ir apdovanojimą gavo mecosopranas Justina Gringytė, tą patį vakarą turėjusi galimybę pasirodyti Savoy teatro scenoje, kurioje atliko Habanerą iš „Karmen“. 

Gimusi Alytuje, studijavusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau išvykusi į Angliją, šiandien Justina dainuoja Londono Karališkosios operos (Covent Garden) ir Anglų Nacionalinės operos scenose, gastroliuoja po tokius teatrus, kaip Maskvos Didysis teatras.

Kęstučio Žilionio nuotr./Operos solistė Justina Gringytė
Kęstučio Žilionio nuotr./Operos solistė Justina Gringytė

Jos biografijoje – bendradarbiavimas su ryškiausiomis operos įžymybėmis: Placido Domingo, Gustavo Dudameliu ir kt. Na, o artimiausiuose planuose – Karmen rolė pagrindinėje Londono operos scenoje – Anglų Nacionalinėje operoje. Tikėtina, jog bilietų į šiuos spektaklius po apdovanojimų vakaro Londone jau nebeliko.

Lietuvos publika su Justina galėjo susipažinti šių metų pradžioje. Vilniuje ji atliko Jono rolę VCO operoje jaunimui „Jonas ir Greta“. Įsimintiną ir įtaigų paauglio berniuko paveikslą sukūrusi solistė džiugino jaunąją publiką ir, kaip sakė pati, negalėjo atsidžiaugti galimybe pasidalinti savo kūryba gimtojoje šalyje.

Tomos Kaliukevičiūtės nuotr./Justina Gringytė
Tomos Kaliukevičiūtės nuotr./Justina Gringytė

„Tai buvo visiškai netikėta! Kadangi turėjau pasirodymą ceremonijos metu, galvojau tik apie jį. Paskelbus nugalėtoją reikėjo labai susikaupti, kad ką nors pasakyčiau, – mano mintys buvo visai kitur. Iš tiesų, nesvajojau būti apdovanota, dėkojau ir dėkoju visiems: mamai, mokytojams, visiems, kada nors padėjusiems ir padedantiems man tobulėti ir gyventi. Gal ir gerai, – tokia nuoširdi kalba gavosi. Iš tiesų, dabar dar reiks grįžti namo ir ten pasižiūrėti į apdovanojimą, suvokti, kad iš tiesų jį gavau. Jaučiuosi puikiai ir visiems Lietuvoje siunčiu linkėjimus! Labai didžiuojuosi būdama lietuvė ir galėdama savo pasiekimais garsinti mūsų šalį!“ 

Apdovanojimai

Tarptautinių Operos apdovanojimų laureatais nominacijoje už plačiausią prieinamumą publikai tapo Den Norske opera.

Apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus įteiktas Speight Jenkins.

Geriausias solistas – Christian Gerhaher, geriausia solistė – Anja Harteros.  Geriausias jaunasis solistas– Justina Gringytė. 

Daugiau apie apdovanojimus skaitykite čia. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau