Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos gitaros maestro Bertas Weedonas mirė būdamas 91 metų

Bertas Weedonas
Kadras iš „YouTube“ / Bertas Weedonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos gitaristas Bertas Weedonas, įkvėpęs ištisą kartą ir kai kuriuos garsiausius pasaulyje muzikantus pasirinkti šį styginį instrumentą, mirė penktadienį, būdamas 91 metų, pranešė jo artimas draugas.

„Pono gitaros“ pravardę pelnęs B.Weedonas, kurio vadovėlių „Išmok groti per dieną“ (Play In A Day) parduota milijonai kopijų, buvo itin populiarus kviestinis muzikantas, akomponavęs daugeliui žvaigždžių, tarp jų Frankui Sinatrai.

Iš B.Weedono vadovėlių skambinti gitara mokėsi legendinės britų grupės „The Beatles“ nariai George'as Harrisonas, Johnas Lennonas ir Paulas McCartney, roko veteranas Ericas Claptonas, grupės „Queen“ gitaristas Brianas May ir grupės „The Who“ narys Pete'as Townshendas.

Britų popmuzikos grupė „The Shadows“ yra dedikavusi jam vieną savo dainą.

Gitaros maestro draugas Johnas Adrianas sakė, kad B.Weedonas mirė savo namuose į vakarus nuo Londono esančiame Bikonsfildo miestelyje.

„Jis jau kurį laiką prastai jautėsi, tačiau netgi tokiu atveju tai buvo netikėta, – sakė jis. – Jis buvo vienas iš mano mieliausių draugų.“

B.Weedonas gimė rytų Londone; būdamas 12 metų įkalbėjo tėvą nupirkti jam nutrintą gitarą iš gatvės turgelio.

Jis pradėjo groti su dideliais orkestrais, vėliau pradėjo solinę karjerą, įrašė hitais tapusių melodijų, tokių kaip „Guitar Boogie Shuffle“ ir „Nashville Boogie“.

E.Claptonas yra sakęs, kad „nepažinojo nė vieno bet kurio kalibro atlikėjo“, kuris nebūtų mokęsis iš B.Weedono knygų.

B.Weedonas mirdamas paliko žmoną ir du sūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą