Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 2d. 19:00

Hitlerio rašytame atviruke aptikta klaida

Adolfas Hitleris vaikystėje
Wikimedia.org nuotr. / Adolfas Hitleris vaikystėje

Atviruke, siųstame 27 metų kareivio, vardu Adolfas Hitleris, aptikta, jog būsimasis diktatorius turėjo problemų su rašyba. Tai svarbus dokumentas, atskleidžiantis netikėtas Hitlerio asmenybės savybes.

Atvirukas buvo išsiųstas per Pirmąjį pasaulinį karą, 1916 metų gruodį, kai Hitleris gydėsi karo žaizdas Miuncheno ligoninėje. Jis buvo skirtas bendražygiui karininkui Karlui Lanzhammeriui, rašo dailymail.co.uk.

Hitleris padarė klaidą, rašydamas vokišką žodį „sofort“, kuris reiškia „netrukus“. Jis šiame žodyje parašė dvi „f“ vietoj vienos.

Hitlerio laiško tekstas iš ligoninės:

„Brangusis Lanzhammeri, dabar esu Miunchene, Erzatz Btl (batalione). Šiuo metu gydausi dantis. Beje, netrukus savanoriškai grįšiu į mūšio lauką. Šilti linkėjimai, A. Hitleris.“

Šis laiškas atskleidžia, kaip Hitleris po sužalojimo Pirmame pasauliniame kare stebėtinai troško grįžti į fronto liniją. Miuncheno ligoninėje jis gydėsi kojos sužalojimą, kurį jis gavo Somos mūšyje, tačiau tuo pačiu troško kuo greičiau grįžti į mūšį.

Istorikai sako, kad tai rodo Hitlerio atsidavimą bendražygiams bei jo militaristinį užsidegimą. Dr. Thomas Weberis iš Aberdyno universiteto teigė: „Hitlerio desperatiškas noras grįžti į mūšio lauką yra neįprastas, netgi žinant, jog kareiviai apskritai troško kovoti mūšiuose. 1916 metais, kai jie buvo paleidžiami atostogų, jie stengėsi ten pasilikti kiek įmanoma ilgiau, tuo metu Hitleris norėjo kuo greičiau grįžti. Iš kitų šaltinių žinome, jog fronto linijoje jam nepatiko sentimentai namų aplinkai, kur karas buvo ypač kritikuojamas. Ir viskas ko jis norėjo, tai sugrįžti į savo „šeimą“, esančią fronto linijoje“.

Ekspertas teigia, jog klaidinga rašyba nėra neįprastas dalykas tiems laikams. „Iš kitų jo rašytų laiškų mes žinome, jog jis darydavo atsitiktinių rašybos klaidų“.

Šis laiškas taip pat atskleidžia Hitlerio santykius su kitais žmonėmis. Hitleris per karą nepalaikė jokių ryšių su savo artimaisiais, netgi nebendravo su žmonėmis, kuriuos pažinojo iki karo. Tačiau šis laiškas parodo, jog jis tikrai bendravo su savo bendražygiais.

Šis atvirukas yra svarbus tuo, jog iš to periodo yra išlikę itin mažai dokumentų apie Hitlerį. Manoma, jog ši istorinė relikvija anksčiau buvo parduota.

Temos: 1 Adolfas Hitleris
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės