Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Į Vyriausybės kultūros ir meno premijas pretenduoja 43 kultūros veikėjai

Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti pasiūlytos 43 menininkų bei kultūros veikėjų kandidatūros. Kasmet gali būti skiriama ne daugiau kaip 12 premijų.
Anželika Cholina ir Juozas Statkevičius
Anželika Cholina ir Juozas Statkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

2012-aisiais į premijas pretenduoja kinematografininkas Arūnas Matelis, choreografė ir režisierė Andželika Cholina, mados ir teatro dailininkas Juozas Statkevičius, aktorė Regina Marija Eidukaitienė (Varnaitė), aktorius-šokėjas Gytis Ivanauskas, režisieriai Romas Lileikis, Gytis Lukšas, Povilas Gaidys ir Cezaris Graužinis, baleto solistas Nerijus Juška, poetas, prozininkas, eseistas Robertas Keturakis, muzikologė Zita Kelmickaitė, aktoriai ir režisieriai Sigutis Jačėnas, Birutė Mar bei Benas Šarka.

Taip pat siūlomi: žurnalistas, kultūros istorikas, fotomenininkas Bernardas Aleknavičius, etnografė Emilija Brajinskienė, poetas, vertėjas, eseistas Vladas Braziūnas, muzikologė Gražina Daunoravičienė, keramikos dailininkas Rytas Jakimavičius, choreografas, šokėjas Vytis Jankauskas, vertėjas, literatūros kritikas, publicistas Laimantas Jonušys, Kauno styginių kvarteto muzikantai, kino žurnalistė Izolda Keidošiūtė, poetė Patricija Šmit, teatro ir kino aktorius Antanas Šurna, aktorius Tomas Vaisieta, kultūros veikėjai Rimantas Vaitiekūnas ir Aloyzas Žilys, teatrologė Rasa Vasinauskaitė, dailininkė Gražina Janina Vitartaitė.

Tarp pretendentų – ir aktorius bei režisierius Albinas Kėleris, dailininkas Galius Kličius, menininkė Ana Marija Krepštul, grafikė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė, kompozitorius Teisutis Makačinas, fotomenininkas Aleksandras Ostašenkovas, rašytojas, publicistas Leonas Paleckis (Kaktavičius), rašytojas Vacys Reimeris, kultūros tyrėjas Vytautas Rubavičius, režisierius Stanislovas Rubinovas, televizijos režisierius, prodiuseris, scenaristas Juozas Sabolius, dainininkas Danielius Sadauskas.

„Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi rekomenduojamų kandidatų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks pretendentus ir teiks pasiūlymą Vyriausybei dėl apdovanojimų“, – teigiama pranešime.

Kasmet gali būti skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vienos premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų (44,2 tūkst. litų).

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą.

Komisijos sprendimas dėl atrinktų pretendentų bus pateiktas Vyriausybei iki sausio 30 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius