Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 15:48

Įsimintiniausiu 2012 metų Kauno menininku išrinktas Donaldas Kajokas

Poetas Donaldas Kajokas.
Z.Baltrušio nuotr. / Poetas Donaldas Kajokas.

Kauno menininkų namų Meno kolegija, kaip ir kiekvienais metais, jau 15-ąjį kartą rinko įsimintiniausią Kauno menininką. Per 2012 metus reikšmingus darbus sukūrusį dailininką, grafiką, skulptorių ar tapytoją, architektą, poetą, kompozitorių ar muziką, šokėją ar dainininką, aktorių ar režisierių siūlė Kauno kūrybinės sąjungos.

Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimai yra išskirtiniai, nes laureatus išrenka ne kritikai, verslininkai ar politikai, bet patys menininkai. Tai menininkų padėka savo kolegoms ir jų įvertinimas už reikšmingiausius metų darbus.

Kauno menininkų namų Meno kolegija, atsižvelgdama į kūrybinių sąjungų pasiūlytus pretendentus, išrinko įsimintiniausią Kauno menininką. Juo tapo rašytojas Donaldas Kajokas už šiais metais išleistą knygą „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.

Iškilminga pagerbimo ceremonija įvyks 2013 m. sausio mėn. 7 d. Kauno menininkų namuose.

Per tris dešimtis labai kūrybingų metų rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas  Donaldas Kajokas išleido keliolika įvairaus žanro knygų: poezijos bei esė rinktinių, romanų, o literatūrinių apdovanojimų sąrašas irgi įspūdingas: Jotvingių, Poezijos pavasario, Lietuvos rašytojų sąjungos, Nacionalinės kultūros ir meno, kaunietiškos Vieno lito, visai neseniai už kūrybiškiausią metų poezijos rinktinę „Kurčiam asiliukui“ laureatas. Poeto kūryba versta į daugelį užsienio kalbų.

Rašytojas Donaldas Kajokas šiemet išleido naują romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, kuris dalyvauja ir Geriausios metų knygos rinkimuose.

D.Kajoko kūryboje glaudžiai persipina rytų ir vakarų filosofinės įžvalgos, jam artimos biblinės temos, bendražmogiškos patirtys, žodinė kūryba yra labai subtili, trapi, įžvalgi, jautri. Donaldas Kajokas puikus gamtos pajautų žinovas, o žmogaus psichologijos paslaptys jam artimos, problemiškos, tačiau giminiškos, savos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos