Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Basanavičiaus premija – baltų kultūros ir religijos tyrinėtojui Dainiui Razauskui

Dainius Razauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Dainius Razauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Kultūros ministerija numato skirti Jono Basanavičiaus premiją baltų kultūros ir religijos tyrinėtojui Dainiui Razauskui.

Kultūros ministerijos parengtame projekte numatyta, jog valstybinė premija D.Razauskui turėtų būti skiriama už reikšmingus mokslinius baltų pasaulėvaizdžio tyrinėjimus, įtaigią ir telkiančią tautos vertybių sklaidą. Premijos skyrimui dar turi pritarti Vyriausybė.

J.Basanavičiaus premija skiriama kasmet už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.

Šiuo metu premija siekia 19 tūkst. eurų. Ji turėtų būti įteikta lapkričio 23-iąją – J.Basanavičiaus gimimo dieną.

D.Razauskas Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute pas pasaulyje žinomą baltistą Vladimirą Toporovą apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Mitologinių sąvokų leksinė-semantinė analizė: „žuvies“ simbolika baltų-slavų tradicijoje“. Nuo 2007 metų jis dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

Jis yra išleidęs penkias monografijas bei studijas, svarbiausios jų – „Visi dievai: „panteono“ sąvokos kilmė, pirminis turinys ir lietuviškas atitikmuo“ (2014 metai), „Krosnis mitologijoje“ (2011 metai), „Ryto ratų ritimai: Pagrindinio kosmologinio modelio rekonstrukcija su etimologiniais priedainiais“ (2000 metai) ir kt., yra publikavęs beveik šimtą mokslinių straipsnių įvairiuose leidiniuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą