Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 2d. 18:16

JAV mirė rašytoja Alė Rūta

Nacionalinio diktanto belaukiant...
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iš daugiau kaip dvidešimties knygų pati rašytoja išskyrė premijuotus romanus: „Trumpa diena“ (1955), „Kelias į kairę“ (1964), „Pirmieji svetur“ (1984).

Šeštadienį Jungtinėse Valstijose, Santa Monikoje, eidama 98-uosius metus mirė žinoma prozininkė, poetė, vertėja Alė Rūta (tikrasis vardas – Elena Nakaitė-Arbienė).

E.Nakaitė-Arbienė gimė 1915 metais Petrograde, Rusijoje. Po Pirmojo pasaulinio karo su tėvais grįžusi į Lietuvą, mokėsi Rokiškio gimnazijoje, pradėjo studijuoti Vytauto Didžiojo universitete Kaune, 1937 metais baigė Klaipėdos pedagoginį institutą, mokytojavo, skelbiama Lietuvos rašytojų sąjungos interneto svetainėje.

1943 metais jis baigė literatūros studijas Vilniaus iniversitete. Bendradarbiavo žurnaluose „Naujoji vaidilutė“, „Naujoji Romuva“. 1944 metais turėjo pasitraukti iš Lietuvos, trumpai studijavo Vienos universitete, gyvendama Vokietijoje išleido pirmas eilėraščių ir novelių knygas, 1948 metais persikėlė į JAV.

Didžioji dalis Alės Rūtos išeivijoje parašytos kūrybos yra romanai, apysakos, novelės. Taip pat išleido keturis poezijos rinkinius, scenos veikalų, kelionių įspūdžių.

Iš daugiau kaip dvidešimties knygų pati rašytoja išskyrė premijuotus romanus: „Trumpa diena“ (1955), „Kelias į kairę“ (1964), „Pirmieji svetur“ (1984).

Jos prozoje dera realistinė ir lyrinė tėkmės, intymus šeimos vaizdavimas ir panoraminis vaizdas, psichologizuotas ir pakilus pasakojimas. Vyrauja tarpukario Lietuvos kaimo vaizdai (dažniausiai – Rytų Aukštaitijos), šviesą skleidžiančių inteligentų paveikslai, egzode atsidūrusių lietuvių nostalgiški jausmai ir jų gyvenimo refleksijos. Tikėjimas, meilė, darbo prasmė, papročiai – tai nuolatinės siužetų ir vaizduojamų likimų atramos, idealistiniai patriotiški siekiai – nenykstanti jos kūrybos ir veiklos siekiamybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/