Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 15:26

Klaipėdos kultūros magistro žiedai atiteks choreografei Agnijai Šeiko ir dailininkei Sofijai Kanaverskytei

Choreografė Agnija Šeiko ir dailininkė Sofija Kanaverskytė
Algirdo Venskaus ir asmeninio archyvo nuotr. / Choreografė Agnija Šeiko ir dailininkė Sofija Kanaverskytė

Garbingas uostamiesčio titulas – Klaipėdos kultūros magistro vardas – šiais metais bus suteiktas dviem iškilioms klaipėdietėms: dailininkei, scenografei Sofijai Kanaverskytei ir šokėjai, choreografei, šokio pedagogei Agnijai Šeiko.

Tokį sprendimą priėmė šiandien posėdžiavusi Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija.

„Malonu, kad nepaisant antrus metus besitęsiančios pasaulinės pandemijos, kuri kultūros darbuotojams smogė ypač skaudžiai, kūrybingų asmenybių Klaipėdoje netrūksta. Tai parodė ir pretendentų į Klaipėdos Kultūros magistrus sąrašas, kuriame šiemet buvo net dešimt kandidatų. Tai teikia vilties, kad, įveikę visas negandas, grįšime prie išsiilgtų dalykų – didžiulėse salėse skambančios muzikos, spektaklių teatruose, parodų. O kol tai įvyks, šios puikios, unikalios tradicijos tąsa kartu yra ir visų mūsų menininkų, visų kūrėjų palaikymo, mūsų solidarumo su jais simbolis“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Kultūros magistrams įteikti žiedai, sukurti pagal žiedo, aptikto Klaipėdos piliavietėje, pavyzdį.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Kultūros magistrams įteikti žiedai, sukurti pagal žiedo, aptikto Klaipėdos piliavietėje, pavyzdį.

Šiemet į Klaipėdos kultūros magistro vardą pasiūlyta net dešimt pretendentų, kurie savo darbais garsina uostamiestį. Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas uostamiesčio menininkams ar kitiems kultūros šviesuoliams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Kandidatus į šį išskirtinai klaipėdietišką titulą siūlė įvairios Klaipėdos kultūros organizacijos, kūrybinės sąjungos ir privatūs asmenys.

„Per dešimt metų, per kuriuos teko dalyvauti Kultūros magistro vardo suteikimo komisijos darbe, tai buvo labiausiai įtemptas balsavimas“, – sakė meras V. Grubliauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/