Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros ministrė: G.Kėvišas prarado pasitikėjimą ir turi trauktis

Liana Ruokytė-Jonsson
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Liana Ruokytė-Jonsson
Šaltinis: BNS
8
A A

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas turi trauktis, nes prarado pasitikėjimą, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Seimo kultūros komitetas posėdyje penktadienį taip pat pritarė ministrės raginimams G.Kėvišui trauktis iš pareigų.

„Nacionalinių kultūros įstaigų vadovams turi būti keliami patys aukščiausi etikos reikalavimai. Šis tyrimas parodė, kad ponas Kėvišas šių etikos reikalavimų nesilaiko. Konstatuoju, kad jis prarado mano pasitikėjimą ir turi trauktis iš pareigų“, – pranešime sako L.Ruokytė-Jonsson.

Tai ministrė pareiškė po to, kai Kultūros ministerijoje sudaryta komisija atliko tyrimą dėl LNOBT vadovo veiksmų, galimo darbo drausmės pažeidimo ir priėmė sprendimą skirti jam drausminę nuobaudą – pastabą.

Komisija pasiūlė L.Ruokytei-Jonsson skirti teatro vadovui drausminę nuobaudą – pastabą. Ministrė, atsižvelgusi į komisijos konstatuotus pažeidimus, pastabą skyrė.

Seimo Kultūros komitetas penktadienį posėdyje taip pat svarstė klausimą „Dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriaus G.Kėvišo“.

Komitetas pritarė kultūros ministrės pareiškimui, raginančiam LNOBT generaliniam direktoriui G.Kėvišui trauktis iš užimamų pareigų.

Pateko į skandalą po viešųjų pirkimų

Komisija buvo sudaryta po Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų, kad LNOBT vadovas, vykdydamas viešųjų pirkimų procedūras, per kurias buvo sudarytos sutartys su Kipre registruota jo sūnaus Martyno įmone „Riverside music LTD“, nuo pirkimų procedūrų nusišalino tik formaliai. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taip pat konstatavo, kad tokia praktika nepaneigia abejonių dėl priimamų sprendimų objektyvumo, sąžiningumo ir skaidrumo.

Kultūros ministerijos komisija, įvertinusi visas aplinkybes, taip pat konstatavo, kad G.Kėvišo vadovaujamas teatras ne kartą pirko paslaugų iš jo artimam giminaičiui priklausančios įmonės ir šitaip, kaip nustatė ir STT, neišvengė korupcijos rizikos veiksnio.

Ministrė taip pat akcentavo, kad būtinos įstatymų pataisos, kurios panaikintų galimybes nacionalinių ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Kaip skelbta anksčiau, pagal sutartis su Martyno Kėvišo įmone „Riverside music LTD“ LNOBT pernai surengė solistų Angelos Gheorghiu, solisto Marius'o Brenciu ir dirigento Cipriano Teodorascu koncertą, Londono simfoninio orkestro su dirigentu Antonio Pappano ir smuikininku Nikolajumi Znaideriu koncertą, taip pat Didžiosios Britanijos Karališkojo filharmonijos orkestro koncertą su dirigentu Charles Dutoit.

Iš viso „Riverside music“ sumokėta 390 tūkst. eurų. Kokia dalis atiteko atlikėjams, nei LNOBT, nei pats G.Kėvišas neskelbia. Dalį sumos – 30 tūkst. eurų – vienam iš M.Kėvišo organizuotų koncertų skyrė ir Vilniaus miesto savivaldybė, per savo įstaigą „Vilniaus festivaliai“.

Atleisti G.Kėvišą iš pareigų reikalavo ir Seimo opoziciniai konservatoriai. Jie paprašė Valstybinės mokesčių inspekcijos įvertinti G. Kėvišo šeimos narių turto ir pajamų pagrįstumą. LNOBT vadovas yra deklaravęs turtą ir pajamas, tačiau deklaracija nėra vieša.

Pats G.Kėvišas pabrėžia, kad formaliai įstatymų nepažeidė, nes visus sprendimus priėmė jo pavaduotojas ir tai buvo suderinta su tuometine Kultūros ministerijos vadovybe. Jis taip pat žada paviešinti teatro sutartis su sūnaus įmone, savo pajamų deklaraciją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau