Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių kūrėjui Jonui Mekui Niujorke įteiktas aukščiausias Prancūzijos Meno ir literatūros ordino komandoro titulas

Jonas Mekas (kairėje) ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas
URM nuotr. / Jonas Mekas (kairėje) ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Avangardiškajam lietuvių kūrėjui Jonui Mekui sausio 15 dieną Prancūzijos ambasados JAV kultūros padalinyje Niujorke įteiktas aukščiausias Prancūzijos Meno ir literatūros ordino ( l’Ordre des Arts et des Lettres) komandoro titulas.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas dėkojo kūrėjui už nenutrūkstamą Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje bei už išskirtinę meninę raišką ir unikalią patirtį, kurios neturi joks kitas pasaulio menininkas.

Iškilmingos ceremonijos dalyviams V. Sarapinas taip pat priminė, jog avangardiškojo amerikiečių kino krikštatėviu dažnai tituluojamas J. Mekas už gyvenimo nuopelnus yra apdovanotas ir Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimuose.

Titulą įteikęs Prancūzijos ambasados JAV kultūros patarėjas Antoninas Baudry pažymėjo, kad menininko dėka Niujorke tapo įmanoma išvysti legendinių pasaulio režisierių, ypač prancūzų, filmus. Jis pridūrė, kad J. Mekas įkvėpė daugelį įžymybių, net ir tokių kaip garsusis amerikiečių režisierius Martinas Skorsezė, o jo darbai puikuojasi garsiausiuose pasaulio muziejuose.

1992 metais J. Mekas tapo Meno ir literatūros ordino kavalieriumi, o 2000-aisiais – oficieriumi.

Šio ordino kavalieriais taip pat yra tapę teatro režisieriai Juozas Miltinis (po mirties) ir Oskaras Koršunovas, muzikas Algirdas Vizgirda.

Ordinu apdovanotos ir tokios pasaulinio garso įžymybės kaip Vaclavas Havelas, Emiras Kusturica, Džordžas Clooney, Davidas Bowie, Šonas Connnery, Bobas Dylanas ar Clintas Eastwoodas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą