TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Liv Ullmann: „Su Ingmaru Bergmanu vis dar susitinku sapnuose“

Liv Ullmann
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Liv Ullmann
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos kino forumo „Scanorama“ kvietimu Lietuvoje vieši garsi Norvegijos aktorė ir režisierė, kino legendos Ingmaro Bergmano mūza pristatoma Liv Ullmann. Plačia šypsena, artistiškomis manieromis ir subtilia elegancija spindinti moteris išgyrė Vilnių ir atvirai prisipažino besiilginti ir kartais sapnuojanti I.Bergmaną.

„Nors atvykau į Lietuvą tik šeštadienį, bet kiek spėjau pamatyti Vilnių – jis man paliko atviro ir harmoningo miesto įspūdį. Neatrodo, kad jis labai nukentėjo nuo okupacijos ar didžiųjų karų. Mielai likčiau čia dar kelioms dienoms ir ramiai jame pasivaikščiočiau, – 15min.lt prisipažino garsi aktorė. – Lietuvoje turiu labai gerą draugę Liną, kuri anksčiau gyveno Norvegijoje ir prižiūrėjo mano anūkus. Tada mes labai suartėjome. Dabar ji dirba grožio versle ir gyvena Lietuvoje. Man gera atvažiuoti į jūsų šalį, kurioje gyvena tokie geri žmonės.“

Nepaisant to, kad L.Ullmann sukūrė per 40 įsimintinų vaidmenų kine, pati režisavo 4 filmus, buvo nominuota „Oskarų“, „Auksinio gaublio“, „BAFTA“ ir kitiems apdovanojimams, ji neatsiejama nuo legendinio režisieriaus I.Bergmano.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann

„Aš sukūriau daug darbų ir be jo, ir iki jo, bet būtų keista, jei kur aš benuvažiuočiau, manęs neklausinėtų apie jį. Mes kartu padarėme labai daug darbų – aš vaidinau visuose jo filmuose, išskyrus vieną, pati režisavau kino juostas pagal jo scenarijus. Negalime pamiršti ir mūsų kartu išgyventos meilės, iš kurios susilaukėme dukters, – šypsojosi menininkė. – Mus iki jo gyvenimo pabaigos siejo artima ir brandi draugystė. Retai kada dvi kūrybingos asmenybės gali dirbti kartu taip ilgai ir turėti tokį ryšį. Kai mes susitikome, jis pasakė: „Mes su tavimi esame iki skausmo susieti.“ Ir mes iš tiesų iki šiol esame susiję.“

Šių metų vasarą sukako penkeri metai nuo garsiojo Švedijos kūrėjo mirties. L.Ullmann neslėpė, kad   per šiuos metus tuštuma ir liūdesys dėl bičiulio netekties niekur nedingo.

„Nors mes kartu negyvenome, bet aš labai jo ilgiuosi. Kartais, kai nežinau, kaip pasielgti, galvoju, ką jis pasakytų, jei jam paskambinčiau ir paklausčiau. Man liūdna, kad jo nebėra mano gyvenime. Tačiau mano amžiuje vis daugiau žmonių, kurie man svarbūs, yra iškeliavę anapus. Aš tikiu, kad jie niekur nedingsta, bet gyvena kitoje erdvėje. Kartais aš sapnuoju Ingmarą ir taip mes susitinkame“, – išdavė kino kūrėja.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann

Toliau darbus teatre ir kine tęsianti 73-ejų L.Ullmann tikino, kad dabar jai artimesnė režisūra nei vaidyba.

„Dabar man labiau patinka režisuoti – juk taip ilgai vaidinau! Aš žaviuosi gerų aktorių talentu ir kūrybiškumu, todėl noriu dirbti tik su gerais aktoriais. Mano manymu, režisierius turi sukurti palankią aplinką aktorių saviraiškai, skatinti jų kūrybiškumą, padėti jiems atsiskleisti ir išgarsėti, – mintimis dalijosi viešnia iš Šiaurės. – Blogi režisieriai labai daug kalba, nuolat aiškina aktoriams, kaip jie viską turi padaryti, ką jausti, ką sakyti. O tu tik galvoji: „Dieve, greičiau tu nutilk!“ Geras režisierius tave mato, išklauso, akylai stebi ir leidžia tau augti kaip kūrėjui.“

Sekmadienio vakarą L.Ullmann „Scanoramos“ uždaryme žiūrovams pristatys savo paskutinį filmą „Neištikimi“, kuriam scenarijų parašė I.Bergmanas.

„Yra daug temų, kuriomis turėtų kalbėti šiuolaikinis kinas, tačiau, mano manymu, šių laikų pagrindinė problema – nutrūkstantys ryšiai tarp žmonių. Žmonės gyvena apsiginklavę telefonais, kompiuteriais ir vietoj to, kad bendrautų gyvai, žiūrėtų vienas kitam į akis, klausytų vienas kito, jie iš rankų nepaleidžia telefonų. Net intymiausius pokalbius nutraukia telefono skambutis! Šiuolaikinės technologijos vystosi siaubingai greitai, bet, deja, jos prisideda prie žmonių tarpusavio ryšių silpnėjimo“, – pastebėjo L.Ullmann, prisipažinusi, kad pati nesinaudoja kompiuteriu ir nenaršo internete.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liv Ullmann

Viešnagę Lietuvoje garsioji aktorė ir režisierė užbaigs pirmadienį – Europos humanitariniame universitete ji kaip UNICEF geros valios ambasadorė skaitys pranešimą apie žmogaus teises ir žodžio laisvę.

„Kartu su UNICEF organizacija dirbu jau labai seniai – per 30 metų. Šiame siaubingai žiauriame pasaulyje mes rūpinamės pabėgėliais, kurie neturi namų, negauna maisto ir vandens. Aš keliauju po įvairias pasaulio šalis ir kalbu apie šias problemas, – pasakojo L.Ullmann. – Vis labiau įsitikinu, kad mūsų – menininkų – įtaka visuomenei darosi vis didesnė. Nepaisant visų kompiuterių, mes vis dar galime užsidaryti tamsioje kino salėje kartu su kitais ir ekrane pamatyti, ką reiškia būti žmogumi ir kokie mes esame.“ 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018