TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, žurnalistas Aleksandras Jegorovas-Džyza

Aleksandras Jegorovas-Džyza
Asmeninio albumo nuotr. / Aleksandras Jegorovas-Džyza
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį mirė ilgametis LRT darbuotojas, antisovietinio pasipriešinimo dalyvis Aleksandras Jegorovas, daugelio pažįstamas kaip „Džyza“. Laisvę muzikoje ir gyvenime labiausiai vertinęs žurnalistas gimė 1952 m. rugsėjo 6 dieną Kaune. Po Romo Kalantos susideginimo dalyvavo protesto akcijose, buvo persekiojamas KGB.

A.Jegorovas garsėjo kaip vienas pirmųjų ir ryškiausių Lietuvos hipių. Vienas geriausių džiazo ir bliuzo žinovų Lietuvoje, nuo 1977-ųjų – Tarptautinės džiazo federacijos narys. Buvo sukūręs ir grojo bliuzo grupėje „Senas kuinas“.

1965 m. Kaune baigė vaikų muzikos mokyklą, akordeono klasę, 1983 m. – Vilniaus kultūros mokyklą. Aukštojo mokslo siekį atšaldė tuometinė valdžia – „Džyza“ buvo įsitikinęs, kad po jo paskaitų ciklo apie avangardinę, džiazo ir rytų muziką Vilniaus menininkų rūmuose ir Vilniaus planetariume ir jam atsisakius bendradarbiauti su KGB, žurnalistui keliai į aukštąsias mokyklas buvo uždaryti.

Nuo 1990-ųjų „Džyzos“ gyvenimas neatsiejamas nuo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos.  1991 m. pradėjo dirbti „Santarvės“ laidų vyresniuoju redaktoriumi, po Sausio įvykių vedė žinias rusų kalba, 1993 m. – LRT muzikos redakcijos žurnalistas. 1998-2001 m. kūrė televizijos laidą  „Džiazas“, kuri tuomet buvo vienintelė šiam žanrui skirta laida Baltijos šalyse.

Aleksandras Jegorovas apdovanotas Sausio 13-osios medaliu.

Atsisveikinti su velioniu galima penktadienį nuo 15 iki 20 val. šarvojimo salėje Antakalnio g. 124 (prie buv. spec. ligoninės), laidotuvės šeštadienį Vilniaus m. Sudervės (Viršuliškių) kapinėse.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksandras Jegorovas-Džyza
Asmeninio albumo nuotr./Aleksandras Jegorovas-Džyza

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mirtis