Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė chorvedys Albinas Petrauskas

Albinas Petrauskas
Diena.lt nuotr. / Albinas Petrauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Eidamas 79 metus trečiadienio rytą mirė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, žinomas chorvedys Albinas Petrauskas, skelbiama pranešime.

Jo dirigavimo klasę akademijoje baigė 74 jaunieji choro dirigentai. Profesorius – daukartinis dainų švenčių dirigentas, vienas Lietuvos chorų sąjungos kūrėjų (1992–1995 m. sąjungos prezidentas), Lietuvos muzikų sąjungos narys. Su savo įkurtu choru „Leliumai“ surengė virš 500 koncertų Lietuvoje, buvusioje Sovietų Sąjungoje, Vakarų Europoje, Korėjoje, JAV, Kanadoje. Jo įkurtas chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondas „Polihimnija“ surengė 17 vidurinių mokyklų ir gimnazijų mišrių chorų konkursų „Dainuok ir keliauk“. Konkursų nugalėtojai buvo apdovanoti kelionėmis į užsienio šalis, o prizininkai kelionėmis po Lietuvą.

Velionis birželio 8 dieną nuo 14 val. bus pašarvotas Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčios šarvojimo salėje (V.Krėvės pr. 95a, Kaunas) Šv. Mišios aukojamos Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje birželio 8 dieną 17 val. Laidotuvės birželio 9 d. 13 val.

Dalyvaujančių laidotuvėse artimieji prašo atnešti ne daugiau nei vieną gėlės žiedą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą