Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 28, 11:28

Mirė dailininkas, architektas bei fotografas Valdas Gilius

Eidamas 62-uosius metus mirė dailininkas, fotografas, architektas Valdas Gilius.
Dailininkas Valdas Gilius
Dailininkas Valdas Gilius / Ričardo Šileikos nuotr.

Eidamas 62-uosius metus mirė dailininkas, fotografas, architektas Valdas Gilius.

Baigęs architektūros studijas tuometiniame Dailės institute Vilniuje, V.Gilius persikėlė gyventi ir dirbti dailės mokytoju į Liškiavą, Varėnos rajone.

Vėliau Druskininkuose įkūrė „Sofos“ galeriją, kuriai vadovavo. Šioje galerijoje vykdavo įvairios parodos, tarp jų ir festivalio Poetinis Druskininkų ruduo renginiai.

2007 metais V.Gilius išleido Druskininkų fotografijų albumą.

Negalėdamas užsiimti viena forma, viena sritimi, V.Gilius dirbo architektu, dizaineriu, tapytoju, grafiku, fotografu, instaliacijų bei objektų kūrėju.

Kaip 15min teigė poetas Dainius Gintalas, kurio rengiamame „Maskoliškių meno fronte“ ne kartą dalyvavo ir V.Gilius, „tai buvo plačios pasaulėžiūros ir erudicijos asmenybė. Su juo visuomet buvo didžiulis džiaugsmas ir malonumas pabendrauti tiek apie kasdienius dalykus, tiek ir idėjas bei metafiziką.

Ypač kalbant apie meną – tai, be jokių abejonių, buvo tema, kuria Valdas ne tik turėjo ką pasakyti, tačiau ir gerai nusimanė – nuo klasikos iki postmodernizmo. Su juo bendraudamas galėjai ne tik pasitikrinti savo paties žinias, tačiau ir sužinoti daug naujų dalykų.

Kaip tikras intelektualas, jis turėjo labai gerą humoro jausmą, kuris jį dažnai gelbėjo ir sudėtingomis gyvenimo akimirkomis.

Nors daug dirbo architektūros srityje, tačiau tapyba jam visuomet teikė begalinį džiaugsmą“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą