Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 22d. 16:41

Mirė ilgametis televizijos operatorius Algimantas Juknevičius

Algimantas Juknevičius
LRT.lt nuotr. / Algimantas Juknevičius

Eidamas 85-uosius, balandžio 22 dieną mirė ilgametis Lietuvos televizijos operatorius Algimantas Leonas Juknevičius (g. 1929.04.11 Utenoje).

Algimantas Juknevičius darbą Lietuvos televizijoje pradėjo 1961-aisiais ir dirbo joje iki 1989-ųjų. Reikšmingiausi jo darbai – režisieriaus A. Žebriūno poetinė novelė „Mirtis ir vyšnios medis“ (1968), rež. B. Bratkausko televizijos filmai „Ko verkė pušys“ (1977), Kunigo naudą velniai gaudo“ (1981), miuziklas „Dičiaus karjera“ (1980). Kartu su televizijos režisieriumi Vidmantu Puplauskiu sukūrė dokumentinius filmus „Darbas“, „Vilnius. Prieš aušrą“, „Nemunas“, „Mokytojas“, Laikas ne tik pinigai“, „Kaunas yra Kaunas“, „Lietuva – ne Krymas“, „Ne vien žmonių planeta“. Su rež. A. Marcinkum sukurti filmai „Gimtojo krašto dainos“ ir „Variacijos portreto tema“, su rež. V. Dabašinsku – „Lietuvos kvartetas“, su rež. V. Gruodžiu „Trečiojo grūdo likimas“, rež. Z. Janulevičiūte – „Kur tas šaltinėlis...“

Velionio palaikai kremuoti, atsisveikinti galima Vilniaus Petro ir Povilo bažnyčios šarvojimo salėje balandžio 24 dieną nuo 10 iki 15 val. Laidotuves Utenos kapinėse.

Temos: 1 Televìzija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės