Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 21d. 15:10

Mirė rašytoja, iliustratorė Neringa Dangvydė

Neringa Dangvydė
Ievos Budzeikaitės nuotr. / Neringa Dangvydė

Šeštadienį mirė iliustratorė, rašytoja, vaikų literatūros autorė bei literatūros kritikė Neringa Dangvydė.

Daugiausiai dėmesio sulaukė debiutinė autorės pasakų knyga „Gintarinė širdis“, apie visuomenės paribiuose esančias grupes, tarp kurių – ir dvi tos pačios lyties poros, nebepardavinėjama.

„Savo kūryba siekiu skaitytojui vaikui per meną kalbėti apie svarbiausius dalykus gyvenime: meilę, draugystę, tarpusavio pasitikėjimą”, – apie savo knygą yra sakiusi pati autorė.

Bylinėjimasis dėl šios knygos pasiekė Europos žmogaus teisių teismą, tačiau verdiktas dar nepriimtas.

Antroji Neringos Dangvydės knyga vaikams „Vaikas su žvaigžde kaktoje” sulaukė ir svarbaus apdovanojimo: 2018-aisiais ji gavo Vytauto Tamulaičio premiją, kuri, anot steigėjų, skiriama už „reikšmingą lituanistinę veiklą, lietuvių kalbos puoselėjimą, grožinę kūrybą vaikams, jos originalumą, minties raiškos ir stiliaus sklandumą, dvasinių vertybių atskleidimą”.

Jautriomis žinutėmis socialiniuose tinkluose pasidalino menininkės pažįstamieji, kolegos.

„Talentinga, miela, drąsi, pirmo Gugio iliustratorė, antro – redaktorė, kritikė, žmogus, negailėtas gyvenimo, bet gyvenęs iš visos širdies iki paskutinės akimirkos. Dar spėjau aplankyti, dar spėjau gauti rankraštį, kurio nepriėmė leidykla, bet nespėjau perskaityti. Kaip liūdna. Ir visi, visi, kurie prisidėjo prie „Gintarinės širdies“ taršymo – šią akimirką man esate niekšai“, – feisbuke rašo J.Žilinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/