Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 31d. 14:00 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 31d. 15:16

Mirė skulptorius, tapytojas Antanas Kmieliauskas

Už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą apdovanotas Antanas Kmieliauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą apdovanotas Antanas Kmieliauskas (dešinėje)

Šeštadienį mirė tapytojas, skulptorius, grafikas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Antanas Kmieliauskas.

Jam buvo 87 metai.

„Jo dukra pranešė, kad A.Kmieliauskas mirė šiandien 9 valandą ryto“, – BNS šeštadienį sakė Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

A.Kmieliauskas yra sukūręs daugiau kaip 80 skulptūrų, jis taip pat tapė portretus, religinės tematikos paveikslus, freskas.

A.Kmieliauskas 1991 metais pelnė Lietuvos nacionalinę premiją.

Dailininkų sąjungos pirmininkės teigimu, A.Kmieliauskas buvo labai nuoširdus, doras ir kuklus žmogus, „niekad nedarė viešųjų ryšių akcijų, kaip dabar madinga, nesistengė niekam įtikti, tiesiog gyveno ir dirbo tai, ką jis labiausiai mėgo ir geriausiai sugebėjo“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą apdovanotas Antanas Kmieliauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą apdovanotas Antanas Kmieliauskas

„Galbūt dėl to, kad savo gyvenimo metų ar net valandų veltui nešvaistė abejotinos vertės dalykams, jis sugebėjo sukurti daugybę įspūdingų kūrinių, pradedant nuo mažiausiųjų, laimėjusių tarptautinius apdovanojimus – ekslibrisų, pereinant prie tapybos, freskų ir skulptūrų, puošiančių įvairias viešąsias erdves visoje Lietuvoje“, – BNS sakė E.Utarienė.

Pasak jos, A.Kmieliauskas kūrinius dažniausiai atlikdavo pats, be meistrų pagalbos.

„Prisimenu, kaip dar prieš keletą metų Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centro kieme, užsilipęs ant kopėčių su elektriniu disku, paskendęs dulkėse skaptuodavo savo skulptūras“, – teigė E.Utarienė.

„Na, o premijos jį pasivijo ir ne viena. Ir tai džiugu. Lietuvai jis davė be galo daug – paliko didžiulį kraitį ypatingų, aukščiausios prabos kūrinių ir prisiminimus apie save kaip apie žmogų, talpinusį savyje pamatines žmogiškumo vertybes – drąsą sakyti ir daryti tai, ką galvoji ir kaip supranti, meilę, atsidavimą, ištikimybę sau ir kitiems, kilnumą bei nuoširdumą. Šios kūrėjo savybės ugdė ir formavo daugelį su juo bendravusių žmonių, tame tarpe, aišku, ir jo mokinius. Didžiuojuosi, kad teko jį pažinti ir man“, – sakė sąjungos vadovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:38
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/