Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 2d. 18:05

Mirė tapytojo Vytauto Kasiulio sūnus

Vytauto Kasiulio sūnus Vytautas Kasiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytauto Kasiulio sūnus Vytautas Kasiulis
Šią naktį mirė Vytautas Kasiulis jaunesnysis, dailininko Vytauto Kasiulio sūnus. Apie tai pranešė prancūzų kalbos filologas, literatūrologas Vytautas Bikulčius.

2013 metais jis dalyvavo savo tėvo vardu pavadinto muziejaus atidaryme. Apie tai SKAITYKITE 15min kultūra: Vytautas Kasiulis jaunesnysis: jei mano tėvai matytų šį muziejų – labai džiaugtųsi Lietuva.

Tiesa, šįmet buvo nemažai diskutuota apie šio muziejaus pavadinimo keitimą. Lietuvos nacionalinis dailes muziejaus tikėjo, kad V.Kasiulio dailės muziejaus pavadinimą reikėtų keisti į Lietuvos diasporos dailės muziejų.

„Šiąnakt į Amžinybę išėjo dailininko Vytauto Kasiulio sūnus, įvykdęs motinos valią ir perdavęs Lietuvai tėvo kūrybinį palikimą. Išėjo taip ir nesulaukęs atsiprašymo dėl tėvo muziejaus pertvarkos peripetijų. Ar net sūnaus mirtis nebesugrąžins dailininko pastovios ekspozicijos į jo vardu pavadintą muziejų, ant kurio frontono vėl turėtų atsirasti užrašas „Vytauto Kasiulio muziejus“?

Keista, kad Lietuva, įpuolusi į moralinę smegduobę laužydama pasirašytas sutartis, užmiršta, kad ji šitaip išbraukia save iš civilizuotų kraštų bendrijos!“ – teigė V.Bikulčius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/