Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 28d. 20:02

Pandemija ir tikėjimas: ar tebegalima sakyti ką iš tiesų galvoji apie skiepus ir suvaržymus?

Tyla 15MAX
Kristina Flour / Unsplash nuotr. / Tyla
Pasaulyje žinomas amerikiečių lingvistas, filosofas Noamas Chomsky, daug prisidėjęs prie kognityvinių mokslų plėtros, šalia kitų dalykų garsėjantis itin plačiais intelektualiniais interesais, skvarbiu mąstymu ir nepriklausoma laikysena, dėl kurios net „laisvajame pasaulyje“ yra pelnęs kitaminčio reputaciją, įžvalgiai charakterizavo prieštaringas šiuolaikinės kultūros tendencijas.

„Gudrus būdas išlaikyti žmones pasyvius ir paklusnius yra griežtas priimtinų nuomonių spektro apribojimas, tuo pat metu leidžiant labai aktyviai diskutuoti nurodytose ribose, netgi skatinant kritiškus ir disidentinius požiūrius. Tai įtikina žmones, esą plėtojamas visiškai laisvas mąstymas, nors tuo pat metu sistema iš anksto nustato galimų diskusijų ribas.“

Ši įžvalga nusistebėtinai tinka mūsų laikams, kai laikraščiai, interneto portalai, o ir visa viešoji erdvė užkimšta komentarais apie globalią kovą su koronavirusu, apie išganingas vakcinas bei kitus vien su pandemija susijusius dalykus, tarsi visuomenės nevargintų daugiau jokie rūpesčiai ir problemos.

Apžvalgininkai į kairę ir į dešinę švaistosi menkai pagrįstomis nuomonėmis, nesivargindami jų argumentuoti, o nemaža internautų dalis savo mėgstamus ar nemėgstamus autorius užverčia anoniminiais komentarais. Šio sunkaus laikotarpio nerimastingoje atmosferoje bene labiausiai stebina ne tiek paranojiškas įtūžis, baimės kurstymas, viešų pasmerkimų ar akivaizdaus absurdo apraiškų gausa, kiek entuziazmas, su kuriuo dauginamos abejotinos vertės žinios, klaidingi ir klaidinantys įsitikinimai, net prietarai, nepamirštant jų apgaubti mokslo ,,tiesos ir šviesos“ aureole. Kad ir kaip kam nors būtų apmaudu, tačiau nesąmonės vis tiek lieka nesąmonėmis, nors išdidžiai apeliuojama į mokslinę pasaulėžiūrą, neginčytiną mokslo autoritetą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
27:12
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/