TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžį papuoš sumazgytas lyties organas

Panevėžys, Laisvės aikštė
Vlado Bukėno/BFL nuotr. / Panevėžys, Laisvės aikštė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžiečiams netrukus teks pratintis prie pačiame miesto centre, Laisvės aikštėje, atsirasiančios prieštaringai vertinamos skulptūros. Ji vaizduoja triakį elgetą, kurio lyties organas sumegztas mazgu, o nešamas maišas kanda jam į petį, ketvirtadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Kaip praneša dienraštis, 60-metis Rimas Idzelis neįprastą skulptūrą sukūrė praėjusiais metais mirusiam bendraamžiui ir draugui Stasiui Petrauskui atminti. Panevėžio valdžia sutiko, kad R.Idzelio sukurta skulptūra būtų pastatyta Laisvės aikštėje. Ji atsidurs visai netoli J.Miltinio paminklo.

Pasak paties skulptūros autoriaus, per pasaulį keliaujančio elgetos idėja kilo iš vieno S.Petrausko piešinio: „Tas maišas – gyvenimo našta, kandanti ją nešančiam. O mazgas geroje vietoje – iš vyriško posakio, kad vedęs turi užsimegzti mazgą.“

Šiomis dienomis Panevėžyje susirinkę S.Petrausko draugai ir šeimos nariai nusprendė įamžinti jo atminimą. Planuojama išleisti prisiminimų apie jį knygą, sukurti dokumentinį filmą, surengti jo darbų parodą.

Bitlu pravardžiuotas S.Petrauskas garsėjo ne tik kaip talentingas savamokslis tapytojas, bet ir kaip laisvos sielos filosofas, tikras bohemos atstovas. Jo namuose kavos ir šeimininko dėmesio sulaukdavo ir turtingi verslininkai, ir elgetos.

S.Petrauskas buvo nepataisomas keikūnas, tačiau kūrė ir filosofines eiles, prasmingas sentencijas, piešė paveikslus, kurie daugeliui kėlė susižavėjimą. Tačiau nemažai profesionalių dailininkų jo kuriamus paveikslus vadino imitacijomis, plagiatais ar kiču.

Prieš kelerius metus S.Petrauskui dėl kopijavimo teko bylinėtis teismuose su jaunystės draugu, pasaulyje garsiu dailininku, Lenkijoje gyvenančiu Stasiu Eidrigevičiumi. Šis iš S.Petrausko prisiteisė civilinį ieškinį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018