-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Savaitgalio įkvėpimai: režisierius A.Areima – apie D.Lynchą, „Tricky“ bei „Kitos knygos“

15min klausia meno ir kultūros žmonių, kokie filmai, knygos, muzika ir kita kūryba įkvepia juos šiomis dienomis. Šį kartą savo mėgstama kūryba dalijasi režisierius Artūras Areima.
Artūras Areima
Artūras Areima / J.Stacevičiaus nuotr.

Teatro režisierius Dimitris Papaioannou

„Dimitris Papaioannou man svarbus ir įdomus, nes jis praplečia vaizduotę. Scenoje nėra tokio mimetiško realizmo, kuris parodo tai, kas vyksta scenoje, gyvenime. Ir už to nieko nėra. Man svarbu, jog kūrinys sužadintų savo vaizdinių bei provokuotų mąstyti, bet ne atsakyti į kažkokius klausimus“, – sakė A.Areima ir pridūrė, jog jam svarbu, kad meno kūrinys padėtų kurti dialogą su savimi bei pasauliu.

Anot jo, D.Papaioannou kūryba nukelia jį į sapnišką pasaulį, kuriame „paprasti objektai tampa nepaprastais“. Be to, nukelia ten, kur „laužomos paties žmogaus kūno formos“.

VIDEO: Dimitris Papaioannou Nowhere

Kino režisierius Davidas Lynchas

A.Areima sako, kad kino kultūra jam ypač svarbi. Jo teigimu, daugiausiai ją stebi dėl profesinių priežasčių.

15min jis įvardijo režisierių, kuris buvo menininko įkvėpėjas. A.Areimos žodžiais, nuo jo viskas ir užsisuko. „Galbūt banalu, bet Davido Lyncho filmai man yra svarbūs. Gaila, kad jis dabar mažai kuria.“

VIDEO: MULHOLLAND DRIVE - Official Trailer - From David Lynch and starring Naomi Watts

Čia jis įvardijo šiuos kūrinius: „Vidaus imperija“, „Malholando kelias“, „Tvin Pyksas“ ir t. t.

„Jo kūrybai, kaip jis pats teigia, būdingas voratinklis, pasiklydimas, – pasakojo. – Jis tiesiog praplečia mano vaizduotę. Lygiai taip pat ir Terry Gilliamo, Peterio Greenaway'aus, Alejandro Jodorowskio kinas.“

Leidykla „Kitos knygos“

Pašnekovas prisiminė leidyklos „Kitos knygos“ pradžią. „Jie pirmieji Lietuvoje pradėjo pažintį su užribio literatūra. Tačiau šiandien kai kurie autoriai jau tapo netgi įprasti – visiems žinomi bukovskiai ir limonovai.“

„Tarkime Eduardo Limonovo autobiografinė knyga „Nevykėlio dienoraštis“ laužė visus mano nusistovėjusius standartus apie tai, kaip egzistuoja pasaulis. Mes buvome ką tik išlindę iš uždaro sovietinio gyvenimo, o kai pradedi skaityti tokią literatūrą, supranti, jog pasaulis gerokai įvairesnis“, – teigė jis.

Pokalbio metu režisierius taip pat minėjo ir Philipo Rotho kūrinį „Portnojaus skundas“, kuriame, anot A.Areimos, įdomiai vedamos paralelės tarp etikos komisijos darbo bei gyvenimo.

„Scanpix“/AP nuotr./Eduardas Limonovas
„Scanpix“/AP nuotr./Eduardas Limonovas

Muzikos kūrinys „Tricky“

„Į galvą šauna prisiminimai, paauglystės melancholija, – pradėjo A.Areima. – Prisimenu, kaip atsirado parduotuvė „Muzikos bomba“, kurioje buvo galima įsirašyti kasetes. Mes iš Šiaulių tranzuodavome, kad galėtume susirasti naujos muzikos.“

„Iki šių dienų klausausi „Tricky“, kurie sukūrė trip hopo žanrą. Man įstrigo šio atlikėjo žodžiai, nonkonformizmas. Jis nepataikauja sistemai. Iš tiesų jis pats yra iš Anglijos, kurioje jam neleidžiama dalyvauti tam tikruose renginiuose. Tiesa, ten jis nelabai klausomas ir nelabai mėgstamas.“

„Visai neseniai išleistoje jo autobiografinėje knygoje pasakojama apie tai, kas įdomu, t. y. gatvės gyvenimą, paribio žmones ir t. t.“

VIDEO: Tricky - 'Aftermath' (Official Video)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius