15min be reklamos
2022 12 07, 10:02

Septyniems kūrėjams – aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai

Kultūros ministro Simono Kairio įsakymu septyniems Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems kūrėjams paskirti aukščiausi Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimai – garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“, pranešė Kultūros ministerija.
„Nešk savo šviesą ir tikėk“
„Nešk savo šviesą ir tikėk“ laureatai / 15min nuotr.

Kompozitorius, LMTA profesorius, Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro vadovas Antanas Kučinskas šį apdovanojimą pelnė už kūrybinę, edukacinę, mokslinę, kultūrinę organizacinę, leidybinę veiklą, reikšmingą indėlį atnaujinant „Trimitą“ į Lietuvos simfoninį pučiamųjų orkestrą.

Tomo Tereko nuotr./ Antanas Kučinskas
Tomo Tereko nuotr./ Antanas Kučinskas

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už ilgametį indėlį į Dzūkijos kultūros lauko puoselėjimą, nekilnojamo ir kilnojamo (sakraliosios dailės) kultūros paveldo apsaugą, tyrinėjimą, populiarinimą, produktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą skirtas paveldosaugininkei dr. Margaritai Janušonienei.

Teatro ir kino aktorius, ilgametis Vilniaus teatro „Lėlė“ vadovas Juozas Marcinkevičius šiuo apdovanojimu įvertintas už Lietuvos lėlių teatro puoselėjimą, plėtojimą ir populiarinimą tarptautiniu mastu, lėlių teatro profesionalų telkimą, reikšmingus socialinius kultūrinius bei edukacinius projektus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Marcinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Marcinkevičius

Dailininkei Audronei Petrašiūnaitei apdovanojimas skiriamas už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, originalią Lietuvos tapybos tradicijos interpretaciją, indėlį į jaunosios kartos ugdymą.

 Audronė Petrašiūnaitė.
Audronė Petrašiūnaitė.

Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už platų kūrybinės veiklos lauką, nuoširdų pasišventimą teatro scenai, ryškius, pripažinimo sulaukusius vaidmenis teatre ir kine, sėkmingą bendradarbiavimą su Lietuvos bei užsienio kino kūrėjais apdovanojamas teatro ir kino aktorius Dainius Svobonas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Dainius Svobonas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Dainius Svobonas

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas taip pat skirtas Birštono kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui – už 42 metus Birštone nešamą džiazo ir kultūros fakelą, organizuojant Tarptautinį Birštono džiazo festivalį, kas dvejus metus suburiantį Lietuvos ir užsienio džiazo bendruomenę.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Zigmas Vileikis
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Zigmas Vileikis

Solistė Gitana Vilkelienė (Pečkytė) garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įvertinta už nuopelnus Lietuvos scenos meno kultūrai, meistriškumą, talento įvairiapusiškumą, produktyvią kūrybinę, pedagoginę veiklą, įsimintinus vaidmenis operose ir operetėse.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Operos solistė Gitana Pečkytė
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Operos solistė Gitana Pečkytė

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai bus įteikti gruodžio 15 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą