Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 05, 21:03

Ta beribė meilė akmeniui: Viliui Orvidui – 70

Šių metų rugpjūtis pažymėtas dvigubu savamokslio skulptoriaus, išskirinės Orvidų sodybos kūrėjo Viliaus Orvido jubiliejumi – rugpjūčio 5 d. sukanka 30 metų nuo jo mirties, o rugpjūčio 18 d. – 70-asis šio unikalaus Lietuvos menininko gimtadienis.
Vilius Orvidas Tik prenumeratoriams
Vilius Orvidas / Romualdo Požerskio nuotr.

„Aš nieko iš savęs nenoriu. Noriu tebūti balta dėmė. Iš tikro – mano namai turi būti visų namai“, – viename interviu yra sakęs Vilius Orvidas (1952–1992). Ypatingu talentu apdovanotas savamokslis akmenorius mažame Žemaitijos kaime kūrė oazę, į kurią traukė ir sielos ramybės ieškantys klystkeliais ėję žmonės, ir pokalbių su sovietų valdžiai nepalankiu kūrėju besiilgintys šviesuoliai.

„Sovietmetis buvo bjaurus, standartizuotas, daug žmonių – pilki, prisitaikę. Tačiau gyvavo saujelė tokių, kurie su sistema nešoko, ėjo prieš plauką. Šios asmenybės traukė, su jomis norėjosi bendrauti. Toks buvo ir Vilius Orvidas“, – pabrėžia vienas artimiausių akmens menininko bičiulių, dailininkas, kolekcininkas, žurnalistas Vaidotas Žukas.

„Jis taip trumpai gyveno ir tiek daug padarė...“ – atsidūsta legenda tapusį brolį prisimindama jauniausia sesuo Palmira Beniušienė.

Romualdo Požerskio nuotr. Žurnalo „Legendos“ archyvas/Vilius Orvidas savo sodyboje, 1989
Romualdo Požerskio nuotr. Žurnalo „Legendos“ archyvas/Vilius Orvidas savo sodyboje, 1989

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą