Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 21:57

Tomui Venclovai – vilniečių sveikinimai Rotušėje 80-mečio proga

Tomas Venclova
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Tomas Venclova

Trečiadienio vakarą sostinės Rotušėje vilniečiai  pasveikino savo miesto garbės pilietį  profesorių Tomą Venclovą 80-mečio sukakties proga, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilnius neatsiejamas nuo T.Venclovos kūrybinės veiklos. Kūrinių sostinei – visa puokštė: „Vilnius: vadovas po miestą“, vadovo po Vilnių tęsinys – „Vilniaus vardai“, „Vilnius. Miestas Europoje“, „Vilnius: asmeninė istorija“. 2013 m. už nuopelnus Vilniui T.Venclovai buvo suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

Prisimindamas patirtis ir bendravimą su didžiaisiais Lietuvos ir užsienio kūrėjais, bičiuliais iš įvairių kraštų, T.Venclova sakė supratęs, kad „Menas – gyvas daiktas, jo dalys negali egzistuoti atskirai ir viena kitai būtinos. Ypač, kai prieštarauja ir nesutaria. Įsijungti į šią grandinę, tapti lašu šioje nuolat atsinaujinančioje meno ir kultūros terpėje, yra geriausia, kas duodama rašančiam žmogui“.

Šventinio vakaro metu pristatyta ir naujausia autobiografinių pokalbių su amerikiečių poete Ellen Hinsey knyga „Nelyginant šiaurė magnetą“, kuri aprėpia keturis poeto gyvenimo dešimtmečius Lietuvoje, Maskvoje ir keturis dešimtmečius JAV.

Pasveikinti T.Venclovą jubiliejaus proga Vilniaus rotušėje susirinko iškilūs Europos akademinės ir kultūrinės visuomenės nariai, vaikystės ir mokyklos laikų bičiuliai, poetai, amerikiečių poete Ellen Hinsey.

Iki rugsėjo 30 d. Rotušėje veiks Tomo Venclovos fotografijų ir poezijos leidinių iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paroda. Parodoje bus eksponuojamos Algimanto Aleksandravičiaus, Arūno Baltėno, Audronio Žygavičiaus, Gedimino Zemlicko, Džojos Gundos Barysaitės, Jono Jakimavičiaus, Juozo Budraičio, Mariaus Baranausko, Ramūno Danisevičiaus, Ramūno Katiliaus, Vlado Braziūno fotografijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata