Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 8d. 09:07

Už nuopelnus Lietuvai apdovanotas Lenkijos ir Europos kultūros veikėjas K.Czyzewskis

Kšištofui Čiževskiui įteiktas apdovanojimas
Kultūros ministerijos nuotr. / Kšištofui Čiževskiui įteiktas apdovanojimas

Pirmadienį Seinuose, Lenkijoje, kultūros viceministras Romas Jarockis įteikė aukso garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ prezidentui ir direktoriui Krzysztofui Czyzewskiui. Apdovanojimas skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai.

„K.Czyzewskis – puikus Lietuvos bičiulis, kurio ilgametis darbas puoselėjant Lietuvos kultūrą ir meną sustiprino dvišalį kultūrinį dialogą, nutiesė daug kultūrinių tiltų tarp lietuvių ir lenkų. Džiaugiuosi galėdamas įteikti aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą“, – sakė R.Jarockis.

Vienas žymiausių Lenkijos ir Europos kultūros veikėjų apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

K.Czyzewskis ir jo vadovaujamas fondas ir centras „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ bei „Tarptautinis dialogo centras“ organizuoja Lietuvai ir jos kultūrai bei literatūrai, taip pat lietuvių ir lenkų kultūriniam dialogui skirtus projektus, yra nusipelnę populiarinant lietuviškuosius rašytojo, Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo kontekstus.

Jis yra lietuvių ir lenkų literatūros seimelių bendraorganizatorius, tęstinės konferencijos „Lietuva-Lenkija-Europa. Kaimyninis forumas“ organizatorius, jaunimo tęstinės mokyklos „Vilniaus dialogas“ sumanytojas ir organizatorius, įvairų kultūros ir edukacijos programų sumanytojas ir įgyvendintojas. Visuose šiuose projektuose dalyvauja Lietuvos rašytojai, intelektualai, istorikai, kultūros animatoriai, dailininkai, muzikai, kino ir teatro režisieriai, vaikai ir jaunimas, Lietuvos kultūros ir švietimo institucijos, nevyriausybinės organizacijos. Lietuvių, dalyvavusių minėtuose projektuose, skaičius skaičiuojamas šimtais.

K.Czyzewskio įkurtoje „Paribių“ leidykloje yra nuolat leidžiamos lietuvių autorių knygos, sulaukiančios skaitytojų dėmesio, kaip ir kultūros žurnalas „Krasnogruda“ bei Lenkijos lietuvių gyvenimo aktualijoms skirtas „Seinų almanachas“.

2001 m. už ilgametę veiklą skleidžiant lietuvių kultūrą Lietuvos Respublikos Prezidentas apdovanojo K.Czyzewskį Gedimino ordinu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11