Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 19, 10:05

Vidas Bareikis apie kūrybą ir gyvenimą: žmogus keičiasi ir tampa kitoks kas penkerius metus

Jaunosios kartos režisierius, aktorius ir dainų autorius Vidas Bareikis atvirai dalinasi savo požiūriu į gyvenimą ir kūrybą. „Kūryba – tai mano dienoraštis. Kai apsinuodiju teatru, pereinu prie muzikos ir atvirkščiai“, – apie savo kūrybinius ir viso gyvenimo ciklus pasakoja vienas populiariausių jaunosios kartos menininkų.
Vidas Bareikis
Vidas Bareikis / VšĮ Idėjų garažas nuotr.

– Vidai, stebint Jus scenoje, atrodote, kad esate pilnai save atradęs. Ar ir Jūs taip jaučiatės?

– Šiuo metu scenoje tiesiog noriu būti toks koks esu. Dalintis asmeniška ir nuoširdžia kūryba kuri visada yra mano „dienoraštis“. Todėl slėpti tikrai neturiu ko, o dėl savęs atradimo, manau mes keičiamės kas kokie penkeri metai ir kai praeina tas laikas – tu tampi visai kitas asmuo – su kitomis pažiūromis, kitu kontekstu ir kita aplinka. Todėl tas savęs atradimas trunka tol kol tu gyveni.
 

– Jūs ir vaidinate teatre, ir dainuojate. Abi veiklos – scenoje. Visgi, kas Jums patinka labiau?

– Teatre šiuo metu aš nevaidinu, o tik režisuoju. Abi šios veiklos yra mano aistros, o gyvenu etapais. Kai „apsinuodiju” teatru – neriu į muziką, o kai baigiasi muzikinis etapas, keliauju prie naujos medžiagos – kaip pvz. šiuo metu gyvename su A.Kamiu ir „Kaligula”.
 

– Sakoma, kad visi yra menininkai, bet tik tikri menininkai tai žino. Kada ir kaip Jūs supratote, kuo esate?

VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis
VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis

– Aš iki šiol suprantu tikrai labai nedaug. Suprantu, kad reikia gerbti savo aplinkinius ir savo aplinką. Kad reikia būti tikram ir niekada nepasiduoti. Taip pat žinau, kad gyvenimas per trumpas, kad užsiimtum ne tuo kas tau suteikia malonumą. Viso kito aš dar tikrai nesuprantu ir vargu ar suprasiu. 
 

– Ką stengiatės atskleisti savo dainomis?

– Kartais tiesiog pastebiu mus supančius absurdus ir noriu tuo pasidalinti, o kartais tiesiog „rėkiu” dėl to, kad skauda. 

VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis
VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis


– Kaip manote, kur ir kada gimsta Jūsų tekstai ir atsiveria kūrybinės „čiakros“ – komforto zonoje ar už jos? 

– Liūdnos dainos žinoma dažniausiai gimsta tavo diskomforto zonoje. Taip pat manau, kad žmogus atrasti save tikrą gali tik susidūręs su kraštutiniais išbandymais. Kai susvyruoja tai, ką atrodo jau žinojai. Stengiuosi, kad mano aplinka visada „svyruotų” ir nesustabarėtų.
 

– Jūsų naujajame albume „Žmogus, bet šuo“ dainos įrašytos autentiškose vietose, kaip kilo ši idėja? 

VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis
VšĮ Idėjų garažas nuotr./Vidas Bareikis

– Daug keliavau po Lietuvą ir matydamas ten gyvenančius tikrus ir šiltus žmones, pagalvojau apie tokį patį tikrą albumą. Tiek garso – tiek emocine prasme. Norėjosi vengti bet kokio falšo.
 

– Jūsų paties muzikinio skonio susiformavimui didelę įtaką padarė Vytauto Kernagio kūryba. Ką Jums reiškia dainuojamoji poezija?

– Neišskirčiau vien V.Kernagio, greičiau tai didelė grupė atlikėjų kuriuos be galo gerbiu – V.Visockij, T.Waitsas, J.Cashas.
 

– Kokią programą atliksite festivalyje „Senamiesčio žiogas“ rugpjūčio 21d., Kaune?

VšĮ Idėjų garažas nuotr./Senamiesčio žiogas
VšĮ Idėjų garažas nuotr./Senamiesčio žiogas

– Unikalią rugpjūčio 21 – osios programą. Kiekviename koncerte stengiuosi būti „čia ir dabar”. Dalinsiuos savo naujausiom dainom ir senesnėmis – kurias galėsime dainuoti kartu. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą