Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 balandžio 21d. 17:37

Vilnius žada litvakui dailininkui Samueliui Bakui suteikti garbės piliečio vardą

Samuelio Bako paroda Vilniuje
VVGŽM Tolerancijos centro nuotr. / Samuelio Bako paroda Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje kitą savaitę turėtų spręsti, ar suteikti Vilniaus miesto garbės piliečio vardą litvakų dailininkui Samueliui Bakui.

Kaip rašoma Lietuvos dailės fondo interneto svetainėje, Samuelis Bakas yra tikras vilnietis – čia gimė 1933 m. rugpjūčio 12 d.

Antrojo pasaulinio karo metais nacių uždarytas į Vilniaus getą, pradėjo piešti ir savo darbus eksponavo 1942 m. gete surengtoje parodoje. Jo tėvas ir seneliai buvo sušaudyti kartu su tūkstančiais žydų, bet aštuonmečiam berniukui su motina pavyko išsigelbėti.

URM nuotr./Samuelio Bako tapybos parodos atidaryme. S.Bakas - antras iš kairės
URM nuotr./Samuelio Bako tapybos parodos atidaryme. S.Bakas - antras iš kairės

Po karo S.Bakas studijavo dailę Miuncheno dailės akademijoje, Bezalel meno mokykloje Jeruzalėje, tobulinosi Paryžiuje. S.Bakas buvo klajūnas: gyveno Romoje, Izraelyje, Niujorke, Šveicarijoje, o nuo 1993 m. įsikūrė Vestone netoli Bostono (Masačusetso valstija). Visa jo kūryba skirta holokausto temai ir persmelkta tragedijos išgyvenimų.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus šių metų vasario 28-ąją paskelbė, kad jau šį rudenį atvers S.Bako muziejus.

„2016 m. pabaigoje Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus pasirašė istorinę meno kūrinių dovanojimo sutartį su Bostone gyvenančiu dailininku S.Baku (g. 1933 m. Vilniuje) ir jį atstovaujančia Puckerio galerija. Muziejui bus padovanoti 37 itin vertingi meno kūriniai, atspindintys S.Bako kūrybinę raidą, neišvengiamai susijusią su asmenine istorija, paženklinta Antrojo pasaulinio karo. Kolekcija taps pagrindine S.Bako muziejaus, kuris duris atvers jau šių metų lapkritį, ašimi“, – teigta muziejaus pranešime.

Tolerancijos centro nuotr./Samuelio Bako kūrinys
Tolerancijos centro nuotr./Samuelio Bako kūrinys

S.Bako muziejus įsikurs Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centro patalpose. Naugarduko g. 10 išsidėsčiusiame pastato korpuse suprojektuota dviejų aukštų (pirmojo ir cokolinio) erdvė bus skirta išimtinai S.Bako kūrybai ir su ja susijusiai edukacijai. S.Bako darbai bus eksponuojami dviejose erdviose salėse pirmajame aukšte, o cokoliniame veiks edukacinis centras. 2017 m. lapkritį bus atidaryta pirmoji eskpozicinė erdvė, kurioje bus galima pamatyti 37 dailininko kūrinius, aprėpiančius XX a. I pusę – XXI a. pirmąjį dešimtmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:02
02:22
00:37

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/