Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti paveldo saugotojai

Archeologija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Archeologija
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Minint Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną, apdovanoti geriausi praėjusių metų restauratoriai ir archeologines vertybes prižiūrintys regioniniai parkai, seniūnijos.

Didžiuosius prizus archeologai išdalija dešimtą kartą – šįmet jie skirti ir narams Gintautui Krakauskui bei Aldui Matiukui, už ežere rastus XVI a. ginklus.

„Jie, skirtingai nuo daugelio archeologijos objektų ieškančių žmonių, altruistiškai surastus radinius parodė specialistams ir padovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui“, – sako Archeologijos draugijos tarybos pirmininko pavaduotojas Zenonas Baubonis.

Už piliakalnių priežiūrą ir tvarkymą apdovanota Darbėnų seniūnija, Panemunių ir Varnių regioninių parkų direkcijos. Pastaroji įvertinta už Pašatrijos piliakalnio su gyvenviete sutvarkymą. Pernai čia dirbusius archeologus nudžiugino vertingi radiniai.

„Želdinius sutvarkėm, jų nebėra, viena kita eglė likusi tiktai ant kalno šlaito. Įrengėm pasivaikščiojimo takus, apžvalgos aikšteles, dvi automobilių sustojimo aikšteles asfalto danga. Šatrijos papėdėje buvo žvyro keliukas, tai mes jį sutvarkėm“, – pasakoja Varnių regioninio parko direktorė Irena Zimblienė.

Geriausiu praėjusių metų kilnojamojo kultūros paveldo restauravimo darbu komisija išrinko Editos Keršulytės restauruotą knygą „Šventųjų gyvenimo aprašymai“. XVI amžiuje išleista knyga priklausė vienuolynui.

„Kur ji yra įrišta, nėra žinoma. Mano darbas buvo ne tik restauruoti –  nes jos būklė buvo nelabai tinkama vartoti, žiūrinėti, bet taip pat reikėjo ir ištirti“, – teigia restauratorė E. Keršulytė.

Iš nekilnojamųjų kultūros vertybių kaip geriausi išrinkti Žagarės regioninio parko lankytojų centro techninis projektas ir jau įgyvendintas Trakų Dominikonų vienuolyno restauravimo bei pritaikymo projektas. 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Archeologija