TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

EXPO paviljono projekto konkurse – rekordinis pasiūlymų skaičius

Milanas
„Scanpix“ nuotr. / EXPO 2015 vyks Milane
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš daugiau nei du mėnesius paskelbto atviro supaprastinto Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ Milane projekto konkurso rengėjai sulaukė rekordinio skaičiaus pasiūlymų.

Iki konkurso sąlygose nurodyto termino – vasario 10 d. – konkursui pateikti 27 koncepciniai projektai, siūlantys viziją, kaip 2015 metų pasaulinėje parodoje turėtų atrodyti pastatas ar jų grupė, kur bus pristatoma šioje parodoje dalyvausianti Lietuva.

„Pasiūlymų gausa rodo ne tik didelį susidomėjimą galimybe projektuoti prestižinį statinį pasaulinio lygio renginiui, bet ir išaugusį dalyvių pasitikėjimą, kad konkursas yra vykdomas skaidriai ir nešališkai“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Artimiausias dvi savaites vyks vieši konkursui pateiktų darbų aptarimai įvairiuose Lietuvos miestuose. Nuo šiandien konkursui pateikti projektiniai pasiūlymai jau eksponuojami Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiosios salės fojė (S.Daukanto g. 28, Kaunas), kur vasario 17 d. 16 val. numatytas pirmasis viešas aptarimas.

Kitą savaitę darbai taip pat bus pristatomi ir aptariami Klaipėdoje ir Šiauliuose, o nuo vasario 24 d. juos bus galima pamatyti Lietuvos Architektų sąjungos patalpose (Kalvarijų g. 1, Vilnius), kur vyks finalinis viešas aptarimas ir vertinimo komisijos posėdžiai.

Dalyvauti viešuose aptarimuose galės visi norintieji, o pareikšti nuomones apie pateiktus darbus bus kviečiami architektai, įvaizdžio specialistai, parodos temos žinovai, įvairių kitų sričių ekspertai. Laikantis projekto konkurso taisyklių, ekspertų bus prašoma deklaruoti savo nešališkumą, savo nuomonę išreikšti jie bus kviečiami ir žodžiu, ir raštu. Pareikšti nuomones bus kviečiama ir internetinėse svetainėse.

Konkurso sąlygose buvo reikalaujama, kad projektas atitiktų pagrindinę parodos „EXPO 2015“ temą „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“ ir kuo išradingiau pristatytų mūsų valstybę.

Projektams vertinti sudaryta kompetentinga komisija, kurioje šį kartą be konkursą organizuojančios ministerijos atstovų yra architektų, verslininkų, visuomenei gerai žinomų žmonių: Architektų sąjungos pirmininkas Gintautas Blažiūnas, Lietuvos Pramonininkų Konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto dekanas Rimantas Buivydas, architektai Rolandas Palekas, Marius Šaliamoras, profesorius etnologas Libertas Klimka, Italijoje dirbantis ir kulinarijos temomis daug rašantis žurnalistas Paulius Jurkevičius, televizijos laidų vedėja, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė Edita Mildažytė.

Konkurso sąlygose buvo reikalaujama, kad projektas atitiktų pagrindinę parodos „EXPO 2015“ temą „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“ ir kuo išradingiau pristatytų mūsų valstybę. Su konkurso nugalėtoju bus sudaroma sutartis dėl paviljono techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.

Lietuva iki šiol oficialiai dalyvavo dešimtyje pasaulinių parodų. Lietuvos paviljonas „EXPO 2012“ Pietų Korėjoje buvo įvertintas Tarptautinio parodų biuro sidabro apdovanojimu, ne mažiau įspūdingai Lietuva buvo pristatyta pasaulinėse parodose Kinijoje ir Japonijoje.

Po didesnės pertraukos pasaulinėms parodoms vėl sugrįžus į Europą tikimasi, kad „EXPO 2015“ Milane dalyvaus daugiau kaip 140 pasaulio valstybių, o ją aplankys 30 milijonų žmonių iš senojo žemyno ir viso pasaulio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą