Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvio Ernesto Zacharevičiaus kūrinys vėl neįtiko Malaizijos valdininkams

Malaizijos valdžia ketina sunaikinti šį Ernesto Zacharevičiaus kūrinį
E.Zacharevičiaus nuotr. / Malaizijos valdžia ketina sunaikinti šį Ernesto Zacharevičiaus kūrinį
Šaltinis: 15min
0
A A

Malaizijos Johor Bahru miesto valdžia penktadienį sugadino dar vieną lietuvio gatvės menininko Ernesto Zacharevičiaus kūrinį, skelbia „The Star“.

Šiame lietuvio kūrinyje buvo pavaizduoti ant prie sienos pritvirtinto dviračio sėdintys du „Lego“ žmogeliukai. Už jų buvo parašyta: „Nuoširdumas“. Bet koks miestas, kad ir mažas, iš tiesų padalintas į du. Vienas miestas – skurdžių, kitas – turtuolių. Šie kariauja tarpusavyje.“

Johor Bahru miesto savivaldybė pirmiausia nuo sienos nuplėšė dviratį, o vėliau ketina baltai perdažyti ir sieną su piešiniu bei užrašu.

Grafitis buvo nupieštas ant dar nuo prieškario veikiančios parduotuvėlės sienos. Parduotuvę valdančios bendrovės sekretorė Keng Wee Lee teigė nesistebinti, kad kūrinys bus pašalintas. To ir reikėjo tikėtis po to, kai lapkritį  Johor Bahru miesto valdžia jau buvo uždažiusi kitą E.Zacharevičiaus kūrinį.

Nenorėjusi būti įvardinta pastato savininkė pridūrė, kad valdžia, uždažydama meninino piešinius, elgiasi teisingai, nes jis juos tapė neatsiklausęs namo savininkų leidimo.

Johor Bahru meras Ismailas Karimas aiškina, kad jokie grafičiai mieste jam netrukdo tol, kol juose miestas nevaizduojamas negatyviai, juose nėra produktų ar paslaugų reklamos.

Pastatą, ant kurio E.Zacharevičius nupiešė grafitį su dviratį minančiais „Lego“ žmogeliukais, nutarta perdažyti.

Menininko pusėn stojantis Johor Bahru išrinktas parlamentaras Tanas Sri Shahriras Abdulas Samadas sako, kad, jei miesto valdžia meną laiko vandalizmu, tai pirmiausia turėtų susirūpinti ne piešinių uždažymu, o nelegalių iškabų ir reklamų nukabinimu.

Tai ne pirmas kartas, kai Johor Bahru miesto valdžia sugadina lietuvio E.Zacharevičiaus kūrinį.

Lapkritį Malaizijos Johor Bahru miesto valdžia nutarė, kad lietuvio E.Zacharevičiaus grafitis su „Lego“ moterimi ir jos tykančiu kaukėtu nusikaltėliu kenkia miesto įvaizdžiui, ir uždažė jį baltais dažais.

E.Zacharevičiaus nuotr./Malaizijos valdžiai neįtikęs Ernesto Zacharevičiaus piešinys
E.Zacharevičiaus nuotr./Malaizijos valdžiai neįtikęs Ernesto Zacharevičiaus piešinys

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą