Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Saulės naktis“ – kultūrinis nuotykis šiauliečiams ir miesto svečiams

„Saulės naktis“ – kultūrinis nuotykis šiauliečiams ir miesto svečiams.
Rolando Parafinavičiaus nuotr. / „Saulės naktis“ – kultūrinis nuotykis šiauliečiams ir miesto svečiams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 6-ąją pirmą kartą įvykusi „Saulės naktis“ atgaivino Šiaulių pėsčiųjų bulvarą, traukė, stebino ir neleido miegoti. 22.00–2.00 val. šioje Vilniaus gatvės atkarpoje vyko koncertai, šokiai, meninės akcijos, spektakliai ir kino peržiūros po naktiniu vasaros dangumi. Duris atvėrė čia įsikūrusios kavinės, parduotuvės bei Dviračių muziejus.

 Renginio metu šešiose bulvaro erdvėse koncertavo jaunieji Šiaulių krašto atlikėjai, folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai iš užsienio (Puerto Riko, Čekijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos). Specialiai į šį naktinį renginį iš kito Lietuvoje vykstančio festivalio atvyko Gruzijos atlikėjai, teigiama pranešime spaudai.

Pasak konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ vertinimo komisijos pirmininkės etnomuzikologės docentės Zitos Kelmickaitės, miestas gali gyventi ir naktį. Šiauliai turi gražų bulvarą, tad tokių renginių, kaip „Saulės naktis“, reikia kuo daugiau. „Nuo pirmojo „Saulės žiedo“ žmonės tapo gerokai laisvesni. Tuomet jie dar buvo labai nedrąsūs, o dabar – šoka. Labai gerai, jog šįkart įvyko ir kultūros naktis. Manau, žmonės, kurie atėjo, labai džiaugiasi ir kitą dieną visiems pasakos, kaip buvo įdomu per Puerto Riko pasirodymą, kaip gražiai dainavo gruzinai, kaip puiku buvo šokti su čekais“, – sako etnomuzikologė.

„Saulės nakties“ organizatorius – vienintelis Lietuvoje konkursas-festivalis „Saulės žiedas“, įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinių šokių festivalių federacijos (FIDAF) renginių sąrašą. „Saulės žiedas“ – vienas iš nedaugelio  tokio pobūdžio renginių  visoje Rytų Europoje. Tradiciniu tapęs renginys užtikrintai esti Šiaulių miesto bei Šiaulių regiono prioritetinių kultūros renginių sąraše. Šiemet „Saulės žiedas“ skirtas paminėti Tarmių metams, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai periodui, Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai, Šiaulių miesto 777-ajam gimtadieniui.

Temos Naktis, Šiauliai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau