Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 12d. 16:32

Už 50 mln. svarų parduotas Pablo Picasso šedevras „Vaikas su balandžiu“ keliauja į Katarą

„Vaikas su balandžiu“
Wikimedia.org nuotr. / „Vaikas su balandžiu“

Nuo 1924-ųjų britams priklausęs Pablo Picasso šedevras „Vaikas su balandžiu“ iškeliauja iš šalies – nors šalies vyriausybė stengėsi, tačiau neatsirado galinčių perpirkti už 50 mln. svarų parduotą paveikslą.

Kaip praneša BBC, Picasso „Vaikas su balandžiu“ pernai parduotas už 50 mln. svarų sterlingų (per 202 mln. litų), tačiau šalies vyriausybė laikinai uždraudė paveikslą išgabenti iš šalies ir laukė, kol darbą perpirks Didžiosios Britanijos kultūros institucijos arba turtingas britas.

Draudimas išgabenti paveikslą pasibaigė dar praeitų metų gruodį, tačiau iki to laiko jokia institucija nesugebėjo surinkti reikiamos pinigų sumos.

„Vaikas su balandžiu“ yra kultinis Picasso paveikslas ir ilgą laiką jis buvo britų kolekcijose. Tai vienas svarbiausių ankstyvųjų Picasso darbų, žymintis jo perėjimą į Mėlynąjį periodą. Labai gėda, kad institucijos nesugebėjo surinkti reikiamos pinigų sumos. Laikino draudimo išvežti vieną ar kitą darbą įstatymas tam ir yra, kad būtų apsaugotas šalies nacionalinis paveldas“, – situaciją komentuoja atsakingas Didžiosios Britanijos kultūros paveldo pareigūnas Lordas Inglewoodas.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos