Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nuopelnus kultūrai – apdovanojimai Vladimirui Čekasinui, Juozui Budraičiui, Stasiui Povilaičiui ir Donatui Katkui

Stasys Povilaitis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Stasys Povilaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, minint Pasaulinę kultūros dieną, paskelbta, kokioms iškilioms kultūros asmenybėms nuspręsta skirti apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Medaliais bus apdovanoti muzikas ir pedagogas Vladimiras Čekasinas, aktorius Juozas Budraitis ir dainininkas Stasys Povilaitis. Per iškilmingą apdovanojimo ceremoniją, kuri numatyta gegužės pabaigoje, medalis bus įteiktas ir maestro Donatui Katkui (jam apdovanojimas paskirtas anksčiau, bet dar nebuvo įteiktas).

V.Čekasinas – saksofonistas, kompozitorius, pedagogas, klarnetininkas ir multiinstrumentalistas. Tai viena ryškiausių Lietuvos džiazo asmenybių, formavusi ir dariusi įtaką šalies džiazui ir visai muzikai.

Iškilaus muziko kandidatūrą apdovanojimui pateikė Lietuvos džiazo federacija. Kaip teigiama jų pateiktoje rekomendacijoje, viena svarbiausių V.Čekasino veiklos sričių, be nuolatinio muzikavimo, yra pedagoginė veikla.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos siūlymu apdovanojimas „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ skirtas žinomam kino ir teatro aktoriui J.Budraičiui. Jo kūrybinis kraitis – apie šimtas vaidmenų, sukurtų Lietuvos bei užsienio šalių filmuose, pažymėtų premijomis tarptautiniuose festivaliuose, vaidmenys spektakliuose Vilniaus nacionaliniame ir Kauno dramos teatruose. Dar viena svarbi J.Budraičio veiklos sritis – kultūros diplomatija. Jam teko 14 metų aktyviai darbuotis kultūros atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijoje. 

Lietuviškų šlagerių karaliumi tituluojamas ir gyva Lietuvos popmuzikos legenda vadinamas dainininkas S.Povilaitis per 50 metų surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido 22 solinius albumus. Be to, atlikėjas iki šiol rengia autorines programas ir su jomis keliauja po Lietuvą, taip pat populiarina lietuvišką muziką ir užsienyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau