Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 14d. 08:55

Veiklą baigė Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras

Jurga Ivanauskaitė.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Jurga Ivanauskaitė.
Po penkerių metų darbo veiklą baigia viešoji įstaiga Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras, įsteigtas 2008 m. balandį.

„Viskas turi pradžią ir pabaigą, – teigė centro direktorė Ramunė Sakalauskaitė. – Kadangi visi didieji sumanymai jau įgyvendinti, o patys turime naujų idėjų, kurioms reikia ir laiko, ir energijos, nutarėme panaikinti organizaciją“. 

Centro iniciatyva ir pastangomis Vilniuje Aguonų gatvėje, kurioje gyveno Nacionalinės premijos laureatė, rašytoja ir keliautoja J. Ivanauskaitė, įrengtas skveras (archit. V. Kurpienė), čia pastatyta dekoratyvinė skulptūra „Katinas“ (skulpt. K. Jaroševaitė) ir atminimo lenta su skvero pavadinimu. Ant namo Aguonų g. 15 / Šaltinių g. 11, kuriame gyveno J. Ivanauskaitė, atidengta memorialinė lenta.

Centro būstinėje, buvusiame J. Ivanauskaitės bute, nuolatos vyko susitikimai su žmonėmis, besidominčiais jos kūryba ir asmenybe. Centras prisidėjo prie atsiminmų knygos „Jurga. Prisiminimai, pokalbiai, laiškai“ (V.: Tyto alba, 2008) rengimo ir pristatymo visuomenei ir dokumentinio filmo „šokis dykumoje“ (rež. A. Marcinkevičiūtė) sukūrimo bei pristatymo žiūrovams. 2008 m. Centras kartu su J. Ivanauskaitės knygas leidžiančia leidykla „Tyto alba“ įsteigė Jurgos Ivanauskaitės premiją. Ši premija už lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus, skiriama ne vyresniam kaip 45-erių metų autoriui. Tokia amžiaus riba pasirinkta pabrėžiant ryšį su J. Ivanauskaite, kuri Anapilin išėjo sulaukusi 45-erių, 2007 vasario 17dieną. J. Ivanauskaitės premija kasmet įteikiama tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje. J. Ivanauskaitės premiją – 3000 Lt ir diplomą – yra gavę Kristina Sabaliauskaitė, Renata Šerelytė, Rimvydas Stankevičius, Laura Sintija Černiauskaitė, Gintaras Bleizgys. Uždarius J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centrą, premiją skirs Lietuvos rašytojų sąjunga kartu su leidykla „Tyto alba“.

Centras 2011 m. specialia renginių programa paminėjo J. Ivanauskaitės jubiliejinę 50-mečio sukaktį. Ta proga Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ buvo surengta retrospektyvinė J. Ivanauskaitės dailės kūrinių paroda „Sankryžos“, išleistas parodos katalogas, surengti moksleivių esė ir plakato konkursai. Taip pat kartu su Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla (vad. J. Stauskaitė) surengta J. Ivanauskaitės iliustracijų ir šios mokyjklos mokinių darbų paroda. J. Ivanauskaitės kūrybos parodos ir atminimo renginiai 2008-2013 m. taip pat buvo surengti Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Anykščiuose, Jurbarke, Joniškyje, Klaipėdoje, Raseiniuose. 

Jubiliejiniais metais Centro iniciatyva Jurgos skvere buvo organizuotas „Poezijos pavasario‘2011“ renginys „Jurgos Ivanauskaitės skaitymai“. Skaitymai skvere vyko ir 2012 m. 

Centro steigėjai buvo kino kritikė Izolda Keidošiūtė, J. Ivanauskaitės mama dailės istorikė dr. Ingrida Korsakaitė, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, J. Ivanauskaitės sesuo etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, kultūrologas, rašytojas dr. Vytautas Rubavičius, žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė, orientalistas Vytis Vidūnas, teatro kritikė dr. Irena Veisaitė, dailininkė Ramunė Vėliuvienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

37:44
01:01
18:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams