Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 16d. 11:32

Vilniuje atidengtas paminklinis akmuo liaudies medicinos žinovei Eugenijai Šimkūnaitei

Paminklinis akmuo liaudies medicinos žinovei Eugenijai Šimkūnaitei
Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo nuotr. / Paminklinis akmuo liaudies medicinos žinovei Eugenijai Šimkūnaitei

Tikrai turėjo atsitikti kai kas nepaprasto... Vilniaus Lazdynuose, Erfurto g. 1 skvere – iškilmingai atidengtas paminklinis akmuo neeilinei asmenybei – vaistininkei, liaudies medicinos žinovei, mokslų habil. dr. Eugenijai Šimkūnaitei, lietuvių vadintai tiesiog „Žiniuone“.

Lazdynuose įrengtas paminklas – iš lietuviško akmens, puoštas augalinių ir lietuviškų motyvų ornamentais, sukurtas skulptoriaus Jono Vencevičiaus ir architekto Laimio Kaziukonio. Specialiai pasiūtą drobės uždangalą atidengti patikėta farmacininkei Dovilei Mandeikienei ir gydutojui Elmantui Pocevičiui. Jame iškalti Eugenijos Šimkūnaitės žodžiai: „Saule motule, dangum eidama neaplenk žemės mūsų“.

Į iškilmes susirinkę bendražygiai ir bendraminčiai dalinosi prisiminimais, dainavo kartu su uteniškių choru „Indraja“. Iškilmes praturtino atvykę didžiausi lietuvių vaistažolių arbatos gamintojai. Įspūdingą 70-ies litrų kubilą dr. E. Šimkūnaitės vardu pavadintos žolelių arbatos išvirė ir svečius vaišino „Acorus vaistažolių“ ekspertai. Pagerbti šviesaus atminimo vaistininkę atvyko garbingų svečių: gydytojas ir ministro pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, vyriausybės atstovas profesorius Algimantas Kirkutis, VVKT Viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas, docentas Algimantas Vingras, svečiai iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, su Farmacijos fakulteto dekanu Vitaliu Briedžiu priešakyje.

Organizatoriai – Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas džiaugiasi, kad tęsiamos atminimo įamžinimo iniciatyvos, dar prieš Žolinės šventę Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose atidengtas vardinis paminklinis suolelis. Tikimasi, kad tai įkvėps žmones gerbti, saugoti, mylėti bei puoselėti mus supančią aplinką, kurią taip mylėjo šviesaus atminimo Žiniuonė, palikusi Lietuvai neįkainojamus savo veiklos ir kūrybos turtus.

Pavadinimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas